Насамперед вам необхідно знати — Україна природно обдарована Богом і тому рибальство тут – це майже опій! Дніпро, Дністер і Дунай в нашій країні тісно переплетені з маленькими річками і струмками. Величезні водосховища, лимани і моря, гірські озера і комерційні ставки, річки і канали – для риболовлі в нашій країні є маса місць. Найкрасивіших і дивовижних. На цій сторінці я намагався зібрати найбільш цікаву інформацію про наші водойми. Рибалка в Україні почуває себе добре саме тут.

РІЧКОВА СИСТЕМА

У нашій країні для риболовлі придатні тисячі водойм. Найбільше – річки і струмки. Уявіть собі, їх в Україні 71139! Величезна цифра, але для риболовлі підходять не всі. Є струмки, в яких не водяться риби, а є і річки, в яких рибу ловити заборонено! (Наприклад, це Прип’ять і її річкова система – Уж, Брагинка, Сахан, Ілля …) Із струмків вода надходить в дрібні річки, ті в свою чергу живлять більш повноводні і т.д. Великі – Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг і Сіверський Донець течуть переважно з північного заходу на південний схід, збираючи водостік з більш дрібних. Кінцева точка їх перебігу – це моря : Чорне та Азовське. Основні характеристики річкової системи наступні:

248264

ЗАГАЛЬНА ПРОТЯЖНІСТЬ РІЧКОВИЙ СИСТЕМИ, КМ

4000

РІЧОК ЗАВЗДОВШКИ БІЛЬШЕ 10 КМ

160

РІЧОК ЗАВДОВШКИ БІЛЬШЕ 100 КМ

87

ОБЪЄМ РІЧКОВОГО СТОКУ, КМ КУБ

ВОДОСХОВИЩА, ЛИМАНИ, СТАВКИ І ОЗЕРА

Є популярними водоймами для аматорської риболовлі. Давайте розглянемо цікаві факти

Озера та лимани

На території нашої країни знаходиться понад 20000 таких водних об’єктів. З них більш 7000 мають площу 0,1 кв. км. і більше, а 43 більше – 10 кв. км. Є солоні і прісні, заплавні і кар’єрні … Найбільше озеро – Ялпуг, його водне дзеркало має площу 149 км. кв.

Водосховища

Якщо відштовхуватися від початку 2014 року, то в Україні були наявні 1103 водосховища. Загальна площа водних дзеркал – 247586 гектарів, в них знаходиться 55315,8 млн. М³ води. Найбільша кількість водосховищ знаходиться в річковому басейні Дніпра – більше 45%, або 498 штук. Найбільше за розозміром – Кременчуцьке (2252 кв. Км), найбільше за вмістом води – Каховське (18180 млн. М³)

20000

СТАВКІВ, ОЗЕР ТА ЛИМАНІВ

149

ПЛОЩА НАЙБІЛЬШОГО ОЗЕРА, КМ. КВ.

1103

ВОДОСХОВИЩА

55316

ОБСЯГ ВОДИ У ВОДОСХОВИЩАХ, МЛН. М³

ЗА ЯКИХ УМОВ ВАМ ЦЕ ДОСТУПНО?

Лише за умови дотримування ПРАВИЛ РИБАЛКИ! Тут ви безкоштовно зможете підвищіти рівень знання правил. Для цього реєструйтесь як учасник, та навчайтесь. Моя мета – донести правила максимально доступною мовою, а кожен досвічений рибалка в Україні – для мене це маленькій камінь у фундамент української національної свідомості!

ВЗЯТИ КУРС!

СТАТТЯ В ТЕМУ