Back

Увага⛔ Діє заборона лову камбали-глоси

Заборона лову камбали -глоса

З 1 січня в Україні починає діяти нерестова заборона лову камбали-глоси у басейні Азовського моря, Керченській протоці, Молочному лимані та затоці Сиваш. Це означає, що лов такої риби як камбала-глосса – заборонений! Термін дії заборони — по 31 травня, включно.

Що це за риба? Камбала-глоса, у науковому аспекті і є справжня камбала, тому що цей вид відноситься до сімейства камбових. Велика камбала — Калкан, яку за традицією вважають справжньою камбалою, відноситься до сімейства ромбів (Scophthalmidae). А різниця не тільки в розмірі, а й розташуванні очей: у Глоси очі розташовані праворуч, а у Калкана з лівого боку.

Камбала-глоса на березы

Тіло у Глоси сплющене, як і у всіх камбал. Верхня сторона темніша, може приймати колір навколишнього середовища. Зверху розташовані обидва ока та грудні плавці. Зябра розташовані по обидва боки. Знизу тіло світле, ближче до біло-сірого відтінку. На шкірі камбали немає луски. У ротовій порожнині знаходяться зуби, причому більш розвинені зуби з нижньої сліпої сторони. Глосса може мати довжину до півметра і масу до 3-х кілограм. Зазвичай у рибалок можна побачити 20-30 сантиметрові особини.

Живе кабала-глоса на дні піщаних чи мулових мілин. Віддає перевагу дрібним креветкам, черв’ям і ракоподібним. Полює за ними зазвичай уночі.
Нерест у камбали починається за холодної пори року, а закінчується в кінці весни, коли вода вже прогрівається. Мільйон ікринок самка випускає у відкрите море. Дозріваючи, ікринки плавають лежачі на поверхні води 10-15 днів. Наступний місяць маленькі камбалята живуть на поверхні, наражаючи себе на небезпеку. Потім вони поринають на дно і їхні очі переміщаються на один бік.

З метою збереження популяції цього виду, 3 15 лютого вводиться заборона лову камбали-глоси, також і в басейні Чорного моря та в лиманах. Термін її дії до 30 квітня. Тож вам слід запам’тати цю інформацію, аби не стати порушником.

Увага! Вилов камбали-глоси під час дії нерестової заборони тягне за собою адміністративне покарання, як мінімум… Компенсація за кожну виловлену особину — 850 гривень!

Start Time

00:01

01.01.2023

Finish Time

00:00

31.05.2023

Address

В басейні Чорного та Азовського морей, Керченській протоці, Молочному лимані і затоці Сиваш

Leave A Reply