Бичок піщаник

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Спочатку цей вид риб мешкав на території України в Чорному та Азовському морі, але на сьогодні він поширений у всіх річках та майже у всіх ставках. Це донна берегова риба, яка відрізняється від інших своїм гарним апетитом і неймовірною продуктивністю. На жаль, бичок завдає величезної шкоди популяції аборигенних риб. Він винищує ікру та їх молодь.

ІХТІОЛОГІЯ

В Україні мешкає 30 різних видів бичків. Частина з них мешкає не тільки у морі… Найбільш цінні види:

  • Кнут, якого називають мартовік (найкраще ловиться у березні). При сприятливих умовах виростає до 50 сантиметрів і має вагу до 1,5 кілограмів.
  • Кругляк (Куцак)
  • Пісочник

Фото досьє риб Бичок кругляк

Нерест бичка йде майже цілий рік, але його пік припадає на весну, з температурою води вище 10-12 градусів Цельсія. Всі самці гинуть після першого свого нересту, самки ж виростають масою до 500 грамів і довжиною до 35 сантиметрів.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВУ БИЧКІВ

Бичок надзвичайно ненажерливий, до того ж він є канібалом. Ловиться зазвичай на насадки тваринного походження, на донні та поплавочні вудлища або спінінгі. Так само існує сучасний спосіб лову бичка на штучні їстівні приманки (мікроджиг). Популярні наживки для лову бичка – хробак, куряча печінка, креветка і свіже м’ясо риби. Ніяких особливих знаннь ця риба не вимагає, а головне що вам потрібно з собою взяти при лові бичка – екстрактор. Промисловим методом бичка ловлять у лиманах та акваторії Чорного та Азовського морів.

УЛЮБЛЕНІ МІСЦЯ МЕШКАННЯ

Зазвичай тримається осідло біля великих каменів, в норах, на пляжах.

Фото риби Бичок кнут на Дніпрі

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Ловиться в теплу пору, пік активності припадає на весну та осінь.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Мають довгасте тіло горизонтально приплюснуте у районі голови та вертикально – біля хвосту. Велика голова, близько посаджені очі, а у роті є кілька рядів щитовидних зубів. Так виглядає бичок. Забарвлення його може бути від світлого пісочного кольору до майже чорного.

ГАСТРОНОМІЯ

Про його гастрономічних якості свідчить цікавий факт. У місті Бердянськ Запорізької області, встановлено пам’ятник бичку-годувальнику. За легендою пам`ятник встановлено за те, що завдяки бичку у Бердянську не було голоду. Це цінний промисловий вид. Бичка консервують, смажать і звичайно ж в’ялять.

Фото риби Бычок кнут