Щука у руці

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Ця хижа риба вперше була описана іхтіологами ще в 1758 році. Вона широко поширена по території України. Може жити як в проточних водоймах, так і в замкнутих замулених водних системах.

ІХТІОЛОГІЯ

Щука не є стайной рибою, вважає за краще триматися осторонь, контролюючи певну ділянку. Харчується (за винятком нересту, і післянерестоваї депрессії) круглий рік. Це один з найбільш небезпечних видів прісноводних риб України! Розмножуються ці риби на четвертому-п’ятому році життя, навесні, при температурі води вище за 5 градусів Цельсія. Щука досягає значної довжини, іноді більше 1,5 метра, і максимальної ваги в 35 кілограмів. Залежно від місця мешкання щуку ділять на трав`янку і донку. Вони відрізняються забарвленням і будовою тіла. Донка більш пузата і темна. Харчується щука мальком, ракоподібними, земноводними і навіть щурами та птахами. Вона відомий хижак, до того ж канібал.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВУ

У водоймах, щука тримається біля берегової рослинності, і тільки в кінці осені перебирається на глибину. Зазвичай вона нерухомо стоїть в укритті, в очікуванні жертви. Атакує жертву від низу до верху. Пізньої осені спостерігається міграція цього виду на найбільш глибокі місця, що без течії.

Фото Щука кольори

Восени спостерігається міграція цієї риби за кормовою базою, яка складається з дрібної верховодки і плотви, окуня, синьки, чебачка, також раків та жаб. При пошуку щуки необхідно орієнтуватися на її поверхневу активність. Зауважу, що щука малоактивна вночі, але їй притаманні так звані виходи — тимчасові миті дуже активного клювання.

Найбільш успішно ловлять щуку спінінгом за допомогою твічингу, рівномірки, джигу, троллінгу і лову на живця. За допомогою човна з мотором можна домогтися дуже високих результатів при лові троллінгом. Це, мабуть найефективніший спосіб лову щуки. Для неї рибальська індустрія пропонує масу спеціалізованих приманок – блешень, воблерів, їстівних рибок та інших менш відомих, але безумовно уловистих винаходів (наприклад штучних жаб і мишей).

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА

Як я вже писав, щука ловиться майже цілий рік. Особливо можна виділити:

  • преднерестовий жор в лютому;
  • осінній жор, який триваює з кінця серпня і до першого льоду;

Щука може бути активна з 8 ранку і до обіду, а може добре клювати весь день. Все залежить від настрою і погоди. Її вона любить в похмурому вигляді та з невеликим вітерцем.

Фото Щука лов

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Перша половина осіннього теплого дня. Вітається похмура погода і легкий південний вітерець.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Тіло щуки схоже на торпеду. У ролі боєголовки у неї виступає величезна паща з декількома рядами гострих як лезо зубів. Стріловидна форма тіла дозволяє щуці у воді розвивати високу швидкість. Зважаючи на своєрідне забарвлення, щуку українські рибалки прозвали плямистою. Візерунок на щучій шкірі нагадує солдатський камуфляж. Завдяки цьому забарвленню хижак легко зливається з навколишнім середовищем. На протязі всього року у щуки відбувається зміна зубів. Вони змінюються не всі відразу, а поступово. Іноді, наприклад в повний місяць, ці процеси посилюються і щука починає “хворіти”… То не надовго.

ГАСТРОНОМІЯ

Щука – одна з найбажаніших риб в гастрономічному плані. Її смажать, варять з неї юшку, фарширують, в’ялять і консервують. Вона придатна для будь-якої обробки. М’ясо щуки – відмінний дієтичний продукт.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Офіційно, організація IGFA, рекордною визнала рибу спійману 1 жовтня 2013 року Стефаном Гокелен з Нідерландів. При довжині 120 сантиметрів, її вага так і залишилася загадкою. Так само існує зафіксований рекорд, який відбувся до появи цієї організації. Він належить Лотару Луї. Вага спійманої ним 16 жовтня 1986 року щуки, становила 25 !!! кілограмів.