Плітка на метод

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Раніше вважалося, що тараня більшу частину життя проводить у морі або в гирлах, що впадають у нього. Але сучасні реалії такі, що зараз цю рибу можна зустріти практично у всіх водосховищах дніпровського каскаду. У малих річках тараня мешкає тільки наприкінці зими і на початку весни. В цей час вона робить нерестовий хід, тому її можна зловити і у малих річках. Іншу частину року тараня проводить у водах великих річок і водосховищ. На жаль, у останній час спостерігається істотне скорочення чисельності популяції цієї риби.

ІХТІОЛОГІЯ

Як окремий вид тараню виділили у 1840 році, тоді ж вона отримала міжнародну назву. Багато іхтіологів не бачать різниці між пліткою і таранею, але вона є. Це напівпрохідна риба Азово-Чорноморського басейну. На відміну від краснопірки вона уникає мулистого дна і вважає за краще триматися на глибині, біля  піщаної або кам’янистої поверхні. Від плітки тараня відрізняється більш високим тілом, менш яскравими плавцями з синіми кольорами на краях і рогівкою очей, не пофарбованою у червоний колір. Так само, у неї більш дрібна луска і більші глоткові зуби. Тараня виростає до 35 сантиметрів завдовшки, і має вагу до 1,8 кілограма. Нереститься вона, як і плітка, навесні, після того, як вода прогріється до 10 градусів Цельсія. Нерест відбувається у прибережній рослинності. Тут вона мешкає тільки у цей час, а потім тараня знову повертається на глибину, в обійми великих річок, водосховищ і морів.

Фото риб Тараня, краснопірка та плітка

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВУ

На водосховищах тараня тримається на середніх глибинах, з повільною течією, в місцях проживання молюсків і ракоподібних. На жаль, в річках, що впадають у Дніпро, зустрічається вкрай рідко. З огляду на те, що місця мешкання цієї риби часто знаходяться далеко від берега, найперспективнішим способом лову тарані є донка. Хоча ця риба не стоїть на дні, зазвичай вона борознить акваторію. З наживок вона вважає за краще тваринні: хробак, мотиль, опариш, личинки комах, п’явок і ракоподібних. Разом з цим вона клює на манку, хліб, пшеницю і перловку. Найбільш успішні рибалки застосовують влітку фідер і бортові вудки, а взимку – застосовують мормишку з мотилем. Ця риба охоче відгукується на підгодівлю і клює на метод. Місце лову краще всього вибирати на ділянках з піщаним дном та глибиною близько п’яти метрів. Доладна невелика течія.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРУ
Найраще клювання тарані спостерігається під час нерестової міграції. В цей час вона активно клює. не дивлячись на холодну воду. З особливостей слід виділити хороший кльов тарані в серпні і вересні, та під час відлиг взимку.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ ЛОВУ
Влітку, в сонячний не вітряний день, в його першій половині. Або на вечірній зорі. Взимку  найкращим місяцем лову є лютий, а найкращим часом дня – відрізок після обіду.

Фото риб Тараня на метод

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА
Тіло тарані приплюснуте з боків. На спині, в районі плавника у неї є невеликий горбик. Рот цієї риби, адаптований для того щоби брати корм, всмоктуючи його з дна. Всередині пащі тарань має великі глоткові зуби. Парні плавці пофарбовані в чорнуватий колір.

ГАСТРОНОМІЯ
Тараня дала назву всій в’яленій рибі. В Україні таку прийнято називати таранкою. Вона, дійсно, у в’яленому вигляді може дати фору багатьом прісноводним рибам. Так само, вона чудово підходить для смаження і консервації.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Рекордна тараня мала вдовжину 43 сантиметри. На жаль, інших подробиць досягненнь мені знайти не вдалося.