Back

Увага⛔Діє заборона на лов у зимувальних ямах!

Риболовля верховодки з криги

З 1 листопада (на водосховищах Миколаївської області з 15 листопада) в Україні починає діяти заборона на лов у зимувальних ямах. Дане обмеження запроваджується щорічно, на території всієї країни. Що воно забороняє?

Насамперед, лов водних біоресурсів на певних ділянках водойм. Ці ділянки, найчастіше, являють собою місця зимівлі та скупчення риб або так звані зимувальні ями. У таких місцях риба впадає в ступор і практично не рухається.

Звичайно, не чисті на руку рибалки цією обставиною можуть скористатися і це негативно позначиться на популяції риб і її здоров’я. Тому заборона на лов у зимувальних ямах спрямована на охорону водних біоресурсів у зимовий період і на те, щоб створити сприятливі умови для їх зимівлі.

Термін дії заборони на лов у зимувальних ямах – до початку нерестової заборони (у деяких наказах зазначено до закінчення зимового періоду. Згідно з правилами аматорської та спортивної риболовлі, зимовий період – це тимчасовий відрізок від точки замерзання, до точки танення льоду).

Костюм KALAN одяг та рибалки - Заборона на лов у зимувальних ямахНа допомогу рибалкам Держрибагенство розробило спеціальні інтерактивні карти для кожної області України, на яких зазначено:

  • місця заборонені для риболовлі та промислу цілий рік;
  • зимувальні ями;
  • основи рибоохоронного патруля;
  • нерестовищ;
  • місця розміщення човнових баз;
  • заповідники;
  • координати та описи СТРГ;
  • основи промисловців.

Ця інформація надає зручну комунікацію контролюючих органів та рибалок любителів, тому уважно її вивчіть! Вкотре нагадаю, що не знання законів не звільняє вас від відповідальності. За порушення правил риболовлі передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. І збитки державі ще доведеться компенсувати за цінами пафосних ресторанів! Такси компенсації ви можете вивчити тут.

Нижче вам доступна інтерактивна карта зимувальних ям України. Як нею користуватися? Дуже просто! Наведіть курсор на регіон, який вас цікавить, та натисніть на нього. У вашому браузері відкриється відповідне вікно. За допомогою наявних фільтрів ви можете відображати необхідну інформацію, а збільшивши масштаб, можна детально роздивитися кордони заборонених ділянок. Ще раз звертаюсь до вас, ретельно вивчіть заборонені ділянки навколо вас. Це важливо!

Увага! Для кожної області України створена окрема інтерактивна карта, тому тисніть на регіон, що вас цікавить(деякі регіони неактивні, через відсутність актуальних карт).

Інтерактивна карта  Placeholder
Інтерактивна карта

Start Time

00:01

01.11.2022

Finish Time

00:00

01.04.2023

Address

Вся Україна

Leave A Reply