Back

День Десни

Десна з висоти

8 вересня — День Десни

8 вересня 2018 року вперше в Україні відзначили день річки Десна. Найдовша притока Дніпра. З того часу, щорічно, 8 вересня у нашій країні відзначають День Десни! Таким чином привертають увагу до проблем екології річки та спільно намагаються їх вирішити.

У цей день проводять масу різноманітних заходів, таких як сплав по річці, змагання рибалок, збирання сміття. Проводять концерти, фотовиставки. Річка Десна – природна особливість України. Вона “зачаровує” своїми осиновими борами, манить піщаними берегами і поглинає негатив буднів стрімкими водами. Тому її береги не пустують із давніх часів.

Десна — унікальна хоча б тим, що на протяжності всіх 575 кілометрів колії Україною, на ній не збудували жодної греблі, жодного каналу чи водосховища. Це напевно найдикіша з великих річок. З потужною течією та міцними місцями на дні.

Русло річки Десна має схильність до міграції, а рівнина, що оточує річку, — масу рослинності. Як наслідок: формується унікальна екосистема із безліччю заливних озер, стариць, рукавів. Які заповнюються навесні та висихають восени. Це особливо помітно з висоти.

Борхани на Десні День Десни
Нескінченні зигзаги меандр на протяжності всіх 1130 км свого шляху. Між іншим, 20% річного стоку річки Дніпро формується з водозбірного басейну Десни (34000 кв.км.). А меандри надихали людей здавна на творчість. На території Мезинської стоянки було знайдено найцінніший артефакт з орнаментом у формі меандрів…

Знати про Десну треба більше, а ще більше треба її берегти! Отже, потрібно запам’ятовувати дату 8 вересня як День Десни і не забувати захоплюватися цім унікальним природним оазисом. Паралельно потрібно робити свій внесок у популяризацію екологічної свідомості. Адже річку населяють 35 видів риб, деякі з яких занесені до Червоної Книги України. Отже, будьте відповідальними!

Start Time

00:01

08.09.2023

Finish Time

23:59

08.09.2023

Address

Україна

Leave A Reply