Back

Увага ⛔ Діє заборона на вилов раків

Заборона вилову раків

Заборона на вилов раків — це обмеження, яке накладається на вилов річкового раку. Причому його вилов забороняється повністтю. На будь яку снасть, у будь який час доби. На всіх водоймах загального користування, розташованних у відповідних территоріальних рамках. Тому уважно ознайомтесь з інформацією, яку я виклав нижче.

Коли діє заборона на вилов раків в Україні?

В українських правилах аматорського та промислового рибальства регулюється процес лову річкових раків наступним чином: кілька разів на рік запроваджується повна заборона на лов раків. Це може бути навесні, під час нересту, влітку чи восени, під час линяння, або взимку під час виношування ікри. Тобто, вирушаючи в Україні ловити річкового рака спочатку потрібно переконатися, чи дозволено це правилами. Якщо не заборонено – ловіть спокійно, але дозволеними методами та з дотриманням норми вилову!

Зверніть увагу, що з 2021 року суттєво змінилися правила лову раків на території України в осінньо-зимовий період . Тепер, у зимовий період лов раків заборонено! Як аматорський, так і промисловий. Запам’ятайте наступну дату: з 1 грудня 2021 року на більшій частині України, запроваджується повна заборона лову раків. Потрібно зазначити, що є і винятки: у деяких областях, вилов раку заборонений з 10 вересня і до кінця року, тому уважно вивчіть інформацію, відображену на інтерактивній карті нижче. Там наведено дані для кожної області.

Скільки триває заборона лову раків?

По різному. Заборона діє у всіх областях України, але для кожної встановлюється свій індивідуальний період. Десь дати змінюються рік у рік, а десь вони постійні та добре знайомі рибалкам. По-перше слід запам’ятати, що не тільки взимку не можна ловити рака. Коли діє нерестова заборона його теж оберігає держава. По-друге у серпні та вересні під час линяння теж діє заборона.

Це зазвичай відбувається у період з 15 липня до 19 жовтня. Що стосується реального процесу линяння раку – то це найстрашніший момент у його житті. Десь удалося прочитати, що після того, як рак скине корпус, йому страшно. А ось після того, як його корпус знову отримає свій вапняний наріст, рак стає щасливим. Щасливий настільки, наскільки може бути щасливим рак!

Які існують обмеження щодо лову рака річкового?

У правилах рибальства вказано: лов рака річкового в Україні дозволений тільки у світлий час доби, наступними засобами: раколовкою, діаметром до 70 см, осередок не більше 22 см, донкою з принадою та розщіпом. На одного рибалку – максимум 5 снастей. Мінімально дозволений розмір — 10 см. Для річок Азовського бассейну, річки Дунай та озера Сасик — 9 см. Добова норма вилова на одного рибалку — 30 шт. на водоймах загального користування та 50 шт. на водоймах, використовующіхся у спеціальному режимі.

Які санкції предбачені за незаконне добування раків?

У світі підвищення такс за незаконно добуті біоресурси, протиправні дії можуть причинити крах сімейного бюджету! Отже, нагадую: незаконний вилов раків є правопорушенням, за яке передбачено адміністративне або кримінальне покарання.

Отже, штраф та компенсація. Розмір штрафу від 34 грн, до карної справи, в залежності від знаряддя лову та заподіяних збитків. Розмір компенсації – 3332 гривні за кожен незаконно видобутий екземпляр річкового раку. Тому не порушуйте!

Нижче ви можете дізнатися про терміни дії заборони на вилов раків, для кожної області України. Або за допомогою інтерактивної карти, або у вкладках нижче. Наведіть курсор на область яка вас цікавить для отримання детальної інформації.

Заборона лову річкового рака Placeholder
Заборона лову річкового рака

Увага! Терміни дії заборони вилову раків під час нересту, вказані максимально можливі для кожної області. Через те, що на річках, на водосховищах та у придаткових системах нерестова заборона закінчується у різні дати, для уточнювання інформації потрібно звернутися до відповідного розділу.

Крім того, нагадую: в нашій країні зустрічається іще один вид раків — широкопалий, який занесений до Червоної книги України і його ловити не можна взагалі! Він ретельно оберігається державою!

Вузькопалий(річковий) рак відрізняється від широкопалого зовнішніми признаками: більш вузькими і довгими клешнями у яких немає виїмки на їх нерухомому пальці і вони темно-зеленого кольору. У широкопалого рака колір клешнів червоно-коричневий.

Заборона на вилов раку — Широкопалий рак

Start Time

00:00

01.12.2022

Finish Time

23:59

30.07.2023

Address

На территорії всієї України

Leave A Reply