Back

Увага ⛔ Скоро нерестова заборона

Нерестова заборона в Україні

Навіщо потрібна нерестова заборона?

Що може бути дивовижніше, ніж після того, як зійшов сніг, вирушити на риболовлю? Посидіти з вудкою на березі, послухати співи птахів або прогулятися зі спінінгом вздовж річки насолоджуючись прекрасними краєвидами. Єдиним моментом, який може зіпсувати настрій — це зустріч з представниками рибоохорони за порушення правил риболовлі. А саме за порушення нерестової заборони. Отже, щоб того не сталося уважно засвойте наступний текст.

Основне завдання нерестової заборони, це збереження та можливість розмноження біоресурсів. Охорона нерестовищ, місць скупчення риб та прибережної смуги в якій активно нереститься риба. У різних областях період нересту визначається місцевими органами рибоохорони, тому єдиної дати початку та кінця її дії не існує. Місця нерестовищ та заборонених для лову ділянок, вказані на спеціально створених картах рибоохорони. Ознайомитись з ними ви можете за посиланням.

Що таке нерестова заборона? Це заборона на лов риби? Ні! Це обмеження на риболовлю, яке діє в Україні під час нересту риб, живих біоресурсів та раків, згідно з правилами любительської та спортивної риболовлі. Під час її дії, риболовля не забороняється, але існують певні обмеження на кількість снастей на рибалку та на місця лову. На період дії нерестової заборони, лов рака річкового та ракоподібних забороняється повністю.

Коли починається нерестова заборона?

Старт заборони лову під час нерестової компанії відбувається за відповідними наказами територіальних управлінь рибоохоронного патруля. Дата початку дії, залежить від погодних умов, що склалися у відповідному році на підпорядкованій території відповідного управління рибоохоронного патруля. Тому єдиної дати початку в Україні, зазвичай, не існує.

Щодо 2023 року, то зазвичай, дата початку нерестової заборони — 1 квітня! Згідно перших оприлюднених наказів, саме ця дата фігурує як початок нерестової заборони.

Коли закінчується нерестова заборона?

Також не існує єдиної дати закінчення дії нерестової заборони. По-перше, це знову погодні умови, що склалися. Саме вони впливають на довжину періоду заборони.  А по-друге, дія нерестової заборони спочатку закінчується на річках та корінних водах, після — на водосховищах, а в останню чергу — у придатковій системі. Тобто, для кожної області існує єдина дата початку дії нерестової заборони, та 3 дати закінчення її дії. Найчастіше у наказах зустрічається наступне:

  • у річках та корінних водах – 20 травня;
  • у водосховищах – 10 червня;
  • у придаткових системах – 30 червня.

Риболовля восени Блог про рибалку - нерестова заборона

Які обмеження існують під час дії нерестової заборони?

Лов риби дозволяється тільки за умови дотримання наступного:

  • рибалка повинен знаходитися на березі;
  • з дозволеними знаряддями лову(вудка, донка, спінінг) на яких має бути встановлена приманка або опорядження з максимум двома гачками;(згідно змін в нових правилах риболовлі)
  • у дозволеному для риболовлі місці(заборонено лов у нерестовищах, на територіях зимувальних ям, за межами населених пунктів);
  • з дотриманням допустимих до вилову розмірів риби та добової норми вилову.

Крім заборони вилову ракоподібних, під час дії нерестової заборони, лов з човна також забороняється!

 

 

Start Time

00:00

01.04.2023

Finish Time

23:59

10.07.2023

Address

Вся Україна

Leave A Reply