Увага ⛔ Діє нерестова заборона!

Нерестова заборона в Україні

Що таке нерестова заборона? Це обмеження, яке діє в Україні під час нересту риб, живих біоресурсів та раків. Під час її дії, риболовля не забороняється, але існує певні обмеження на кількисть снастей на рибалку та на місця лову. На період дії нерестової заборони лов рака річкового та ракоподібних забороняється повністтю.

Коли починається нерестова заборона?

Старт нерестової компанії відбудеться за відповідними наказами территоріальних управлінь рибоохранного патруля. Дата начала її дії, залежить від погодних умов, що скалалися у відповідному році на підпорядкованній территорії відповідного управління рибоохранного патруля. Тому єдиної дати початку в Україні зазвичай не існує.

Щодо 2022 року, то є виключення із звичних правил: на всій территорії України дата початку нерестової заборони — 11 квітня!

Коли закінчується нерестова заборона?

Також не існує єдиної дати закінченя дії нерестової заборони. По-перше, це знову погодні умови, що склалися. А по-друге, дія нерестової заборони спочатку закінчується на річках та корінних водах, після — на водосховищах, а в останню чергу — у придатковій системі. Тобто, для кожної області існує єдина дата початку дії нерестової заборони, та 3 дати закінчення її дії. Найчастіше у наказах зустрічається наступне:

  • у річках та корінних водах – 30 травня;
  • у водосховищах – 20 червня;
  • у придаткових системах – 10 липня.

Які обмеження існують під час дії нерестової заборони?

Лов риби дозволяється тільки за умови дотримання наступного:

  • рибалка повинен знаходитися на березі;
  • з дозволенимми знаряддями лову(вудка, донка, спіннінг) на яких має бути встановлена приманка або оснастка з одним гачком;
  • у дозволеному для риболовлі місці(заборонено лов у нерестовищах, на территоріях зимувальних ям, за межами населенних пунктів);
  • з дотриманням допустимих до вилову розмірів риби та добової норми вилову.

Крім заборони вилову ракоподібних, під час дії нерестової заборони лов з човна також забороняється!

 

 

Start Time

00:00

11.04.2022

Finish Time

23:59

10.07.2022

Address

Вся Україна

Залишити своє враження