Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Десять важливих нововведень нових правил риболовлі
Back
Нові правила риболовлі в Україні

Десять важливих нововведень нових правил риболовлі

Друзі, ви вже, напевно, чули, що в Україні затвердили нові правила риболовлі. Для вашої зручності я опублікував їх на сайті, і вони тут будуть доступні цілодобово. Сьогодні пропоную розглянути найважливіші нововведення які чекають на рибалок наступного року. Пропоную десять важливих нововведень в нових правилах риболовлі.

Насамперед зверну вашу увагу, що сам текст документа став більш структурованим і логічним. Проте написано “наказ” традиційними незрозумілими більшості людей словами. Тому, зобов’язуюсь найближчим часом інформацію із закону перенести у зручну для сприйняття форму. З малюнками та інфографікою. Присвячую правилам рибальства окремий розділ на сайті…

Ну а поки що, постараюся відповісти на запитання: що змінилося у нових правилах? Насправді нововведень навіть більше, ніж очікувалося. Справа в тому, що нові правила рибальства пройшли “серйозне сито” обговорень та погоджень. Багато пунктів та їх редакції викладалися у мережу та обговорювалися. Але без сюрпризів не обійшлося.

Зміни в правилах риболовлі
  1. Отже. Перша та найважливіша зміна стосується норми вилову. Раніше в правилах допускалося вивезення з водойми риби та безхребетних не більше добової норми вилову або якщо вага однієї риби перевищувала норму вилову, то можна було забрати її. Тобто або норма вилову, або трофей.

У новій редакції допускається вивезення з водоймища риби та безхребетних не більше добової норми вилову та одна риба розмір якої більший за мінімальні розміри. Тобто, враховуючи те, що тепер норма вилову суворо 3 кг риби на добу, правилами допускається перевищення норми вилову на 1 рибу. Будь-якої ваги. Єдина умова — її розмір повинен бути більшим за мінімально допустимий! Отже, ми маємо реальне збільшення норми вилову! 3кг + 1 риба (вага якої може бути як 500 г, так 10 кг)

Плюс, як я вже згадав, згідно зі змінами норма вилову тепер 3 кг на добу для всіх типів водойм (нагадаю, раніше можна було виловлювати 5 кг на добу на водоймах, що експлуатуються у спеціальному режимі). І ще одне! У прилові може бути до 10% риб розміри яких менші за мінімальні (раніше було 30%)

  1. Ще одна зміна – фундаментальна! Тепер допускається вилов риби більше добової норми! Але за неї треба буде доплатити. Як це буде реалізовано практично? Подивимося.
  2. Кількість гачків, що використовуються. У новій редакції правил аматорської та спортивної риболовлі вказано нову максимальну кількість гачків, що використовуються рибалкою — 7(сім) штук. Раніше було 5 та 10 (для різних типів водойм). Заборонено використання на риболовлі понад 7 гачків на одного рибалки. Запам’ятовуйте! Тепер так.
  3. Рибалка у нерестову заборону. Дуже приємна несподіванка! Кількість гачків дозволених для використання одному рибалці – 2 (два) шт! Причому зникло обмеження в одну вудку! Тобто під час дії нерестової заборони можна ловити на дві вудки чи донки, якщо на них встановлено по одному гачку! І ще одне важливе нововведення – нерестова заборона на лов щук з  з 15 лютого до 31 березня! Нарешті!
Допустима кілкість гачків на одного рибалку

Також у правилах уточнили з приводу риболовлі в нерест у “забродах”. Тепер під час нерестової заборони можна ловити тільки з берега. Перебувати у воді заборонено!

  1. Лов на живця. Раніше можна було використовувати як живець тільки риб, на які не встановлювався мінімальний розмір. У новій редакції правил можна використати будь-яку рибу! В обсязі 10% від улову. Дивне рішення…
  2. А цей пункт спричинив сувору реальність. Мінімальний розмір на плітку діє тільки в каскаді дніпровських водоймищ (як і раніше 18 см). В інших водоймах можна виловлювати риб будь-яких розмірів.
  3. Збільшили мінімальний розмір риб, дозволених для вилову у внутрішніх водоймах: щук — 50 см (раніше було 35(32) см), сомів — 80 см (було 70(60)), товстолобів — 60 см (було 40), білий амур – 60 см (було 40 (45)), лящ – 35 (було 32), короп – 35 (32) см (було 25).
  4. Правилами тепер заборонено лов з використанням трійників без приманок, блешень і наживок! Привіт тим, хто ловить косами, на кулі і т.д.
  5. Підводному мисливцю тепер не потрібно мати при собі посвідчення, але тепер всім рибалкам на водойиі потрібно мати прилади вимірювання маси та довжини.
  6. Під час лову з плавзасобу, що рухається, допускається використовувати тільки один спінінг на рибалку. Тобто, “тролінг” (лов на доріжку) лише з одним вудлищем на рибалку.

Відразу обмовлюся, всі перелічені зміни я виявив під час побіжного вивчення нових правил рибальства в Україні. Детальне вивчення, напевно, виявить ще щось… Ну а поки що, основні нововведення я виділив. Що ви з цього приводу думаєте?

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply