Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Вплив погоди на риболовлю
Back
Закат перед негодою

Вплив погоди на риболовлю

Вас цікавить питання: як дізнатися коли клюватиме риба? Бо погода впливала, впливає і впливатиме на успіх риболовлі, але як, поки що точно сказати не можна. Ніхто з упевненістю не може відповісти на запитання: за якої ж погоди найкраще клювання? Тому вплив погоди на риболовлю цікавить рибалок здавна. 

Погода та клювання

Багаторічні спостереження рибалок доводять, що в спекотну безвітряну погоду, коли дзеркало водойми нагадує воду в блюдце, не можна чекати гарного улову. Тепла похмура погода з легким вітерцем, а іноді з дрібним дощем часто сприяє успішному лову.

Вплив погоди на риболовлюЯсний тихий ранок, коли сонце ще не зійшло, а над водоймою клубочиться туман, — найкращий час для гарного, активного клювання. У цей передсвітанний годинник рибалка найбільш видобутка. З наближенням негоди чи грози багатьом рибалкам доводилося спостерігати вихід сазана на поверхню, стрибки з води та бурхливе плескання.

У спеку і холодну погоду клювання коропових погіршується в ставках і озерах у вітряну погоду риба вважає за краще триматися біля прибійного берега, якщо дно водоймища мулисте і хвилі вимивають з нього різну риб’ячу їжу. Зазвичай при сильному вітрі риба шукає у водоймі тихі місця, захищені від вітру.

Лов окунів у серпніЯкщо довгий час стоїть спека і вода перегрілася, риба добре починає клювати в негоду.

Вплив погоди на риболовлю взимку: клювання краще при відлизі, у тихі дні з невеликими морозами, після хуртовин, у стійку ясна погода. Клювання краще при високому тиску, гірше за низького.

Рибалки не можуть розраховувати тільки на прогнози, що передаються по телебаченню та з інтернету, оскільки погода не завжди підпорядковується синоптикам, як і риба рибалкам. Тому непогано знати деякі народні прикмети.

Лебіді на СамаріВплив погоди на риболовлю – народні прикмети

  • При зміні ясної погоди на негоду:

над хмарою з’являються перисті або перисто-шаруваті хмари; надвечір вітер не стихає, а посилюється; тиск безперервно падає; земля після заходу сонця майже не охолоджується, тому туман не піднімається навіть у низинах, роса не лягає; вночі під ранок починається дощ; собаки мало їдять, багато сплять, катаються по землі, кішки вмиваються, коні хропуть і пирхають; ластівки літають низько, ворони каркають, кури обскубуються, гуси та качки довго купаються; бджоли не вилітають із вуликів.

Жаби вилазять на берег, виповзають земляні черв’яки, у мурашниках завмирає життя, дим стелиться внизу. Наближення дощу можна визначити також за поведінкою рослин. Якщо, наприклад, у ясний, сонячний день колючки будяка щільно притиснуті до голівки і не колються, до вечора буде дощ. При стійкій ясній погоді ця головка колюча. Якщо небо хмуриться, а квіти кульбаб та лютиків відкриті, дощу не буде. Перед дощем бутони білих лілій у ставку не розкриваються. У саду те саме відбувається з бутонами троянд і шипшини. Більшість комах у цей час ховається у злаків та осок ще за день до дощу квітки не розкриваються.

Якщо на квіти білої дрімоти, що розкриваються тільки вночі, сідають нічні метелики і відразу ж відлітають, дощу не буде. Дрема виділяє нектар лише перед дощем.

  • При зміні погоди паганої на гарну:

в суцільних хмарах з’являються просвіти блакитного неба, сонце сідає на безхмарному небі, форма сонця на заході сонця спотворена, до вечора і вночі туман, з’являються перисті хмари, які до вечора зникають, ніч ясна, зоряна, без вітру; легкі пориви вітру перед сходом сонця, посилення вітру в міру прогріву атмосфери та ослаблення до заходу сонця до штилю; поступово підвищується тиск, стрижі та ластівки літають високо; увечері та вночі рясна роса, дим від багаття піднімається вертикально; комарі літають роєм.

Якщо при відлизі снігопад рівний із невеликими перервами, то така погода збережеться протягом кількох днів. Якщо ж вітер посилиться, розжене хмари, а надвечір стихне, то стане морознішим.

Перший грім при північному вітрі означає холодну весну, при східному суху і теплу, при західному мокру, при південному теплу. Якщо навесні багато березового соку, буде дощове літо.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply