Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Ловля на спінінг у листопаді
Back
Ловля на спінінг у листопаді

Ловля на спінінг у листопаді

Ловля на спінінг у листопаді. Для листопада термін «міжсезоння» підходить якнайкраще, начебто ще й не зима, але й від літа вже нічого не залишилося. Останній осінній місяць вважається найскладнішим для риболовлі. У цей важкий перехідний період у багатьох регіонах встановлюється негативна нічна температура, на річках та озерах під берегами з’являються перші крижані закрійки, сонце все рідше виглядає з-за хмар, з кожним днем ​​посилюється вітер.

До кінця листопада він стає настільки пронизливим, що з дому не хочеться виходити. Риболовлю в таких умовах ніяк не можна назвати комфортною, проте затятих рибалок листопадова погода не зупиняє. Поки водоймища не скує крига, вони продовжують виїжджати на річки та озера, сподіваючись здобути свій трофей і отримати порцію гострих відчуттів. Найчастіше це вдається любителям лову спінінгом. Осінній жор хижаків до листопада вже стихає.

Риболовля в листопадіЯкщо в жовтні життя в підводному царстві буквально кипіло, то в кінці осені воно стає млявим, розміреним. Проте хижі види продовжують клювати, хоч і не так яскраво, як раніше. Щоб успішно ловити їх у листопаді, потрібно багато експериментувати, підлаштовуючись під «похмурий» настрій риби. Деякі новачки не розуміють тонкощів пізньоосіннього лову, тому повертаються з рибалки порожніми, досвідчений риболов завжди зможе підібрати ключик до загальмованого холодом хижака.

Особливості спінінгового лову в листопаді

Напередодні зими хижі представники риб’ячого царства набагато гірше реагують на приманки, ніж у розпал осіннього жора, що спостерігався у вересні-жовтні. У листопаді, особливо наприкінці місяця, змусити їх клюнути дуже непросто. Більше за інших пасивні окунь і судак, щука бере краще, у відносно теплі дні вона навіть демонструє свою знамениту агресію.

Щука на СамаріПізня осінь характеризується короткочасними виходами хижака на годівлю, тому тривалий клювання протягом світлового дня розраховувати не доводиться. Зазвичай активність зростає в обідній годинник, вранці і ввечері клювання помітно менше. Для більшості це означає, що на водойму поспішати не варто, немає необхідності підніматися по будильнику ні світло ні зоря і тим самим позбавляти себе повноцінного нічного відпочинку. Наприкінці осені ранній приїзд на водойму безперспективний.

Рибалки, націлені на щуку, зі свого досвіду знають, що в листопаді у зубастої бестії періодично трапляються спалахи активності, коли вона атакує буквально все, з неймовірною жадібністю вистачає будь-які приманки. На жаль, таке трапляється нечасто. Як правило, хорошим клюванням хижачка радує у сонячну погоду без вітру, причому приманками цікавляться не тільки особи невеликого та середнього розміру, на гачку може виявитися і трофейний екземпляр.

Судачок на СамаріСудак у цей період року також може активувати, але на відміну від зубастої він виходить годуватися в похмуру погоду, за якої мало хто наважується їхати на рибалку через можливий дощ. Виходи короткочасні – 10-15 хвилин, причому за день таких може бути декілька. Досвідчені судачатники займають одну з раніше перевірених перспективних точок і вперто облавлюють її, розраховуючи на те, що ікластий рано чи пізно почне годуватися.

Окунь біля Південного мостаЗ окунем все набагато складніше, про стабільне клювання та багаті улови перед льодоставом можна забути. Розворушити смугастого розбійника, умовити його на клювання в листопаді здатні лише наполегливі, навчені досвідом рибалки, які знають, де принесе успіх ловля на спінінг, на що ловити, як подати приманку. Зате напередодні зими є шанси видобути справжнього горбача, у цей час року іноді трапляються дуже великі екземпляри.

Пошук риби

У листопаді майже всі мирні види скочуються на глибину ближче до зимувальних ям. Хижак своєю чергою рухається слідом за ними, йому потрібна кормова база. Шукати його цього місяця на мілководді – витівка малоперспективна, але, як відомо, у кожному правилі є винятки. Неподалік берегової лінії все ще можна зловити щуку, яка заходить у неглибокі місця з уповільненою або зворотною течією. На озерах у прибережній зоні серед залишків рослинності можуть стояти зграйки дрібного окуня. Якщо ж така риба нецікава, тоді насамперед можна спробувати ловити:

  • на виходах та входах до ями;
  • на руслових брівках;
  • на глибоких ділянках з млявою течією та корчами на дні;
  • на глибинних перекочуваннях;
  • у глибоких вирах під стрімкими берегами.

Самарський хутор пляжОкремо варто згадати про невеликі водоймища, які називаються в рибальському середовищі жабовниками (болота, кар’єри тощо). Глибина в них зазвичай невелика і влітку половити не виходить, оскільки вони сильно заростають. До кінця осені водяна рослинність падає на дно, дозволяючи спінінгістам робити повноцінні проводки. Донна поверхня в таких водоймищах, як правило, рівна, ям і підводних канав немає, тому щуку можна знайти в будь-якій точці. Причому в самому кінці сезону відкритої води зубаста хижачка, що мешкає в жабовниках, поводиться досить сміливо, можна навіть сказати агресивно, впевнено атакує різні приманки. Тому ловля на спінінг у листопаді може бути щей видовищною.

Воблер для лову щуки - ловля на спінінгНа превеликий жаль законослухняних рибалок більшість малих водойм протягом літа вибивають браконьєри. Добре, якщо тільки мережами, після електро- або ультразвукової вудки на них взагалі нема чого робити. Тому шукати відповідний кар’єр для риболовлі слід у безлюдних місцях, що важко проходять, або, навпаки, поблизу населених пунктів, автомобільних трас і так далі.

Про спінінг для лову в листопаді

Як і в будь-яку іншу пору року спінінг для листопадової риболовлі та його обладнання вибираються з урахуванням умов у місці лову, передбачуваної дальності закидання, використовуваних приманок, а також способу вудження (з берега або з човна). Крім того, необхідно враховувати температуру наприкінці осені. Спінінг роблять з різних матеріалів, але не кожен з них витримує навантаження, наприклад, при 0 градусів. У холодну пору року запросто може тріснути дуже чутливе і легке вуглепластикове вудилище, досить випадково вдарити їм про щось тверде. Ловити скловолоконним спінінгом некомфортно, він занадто грубий, більше підходить для закидання годівниць, а не легких приманок. Залишається золота серединка – композитне вудлище, виготовлене з вуглепластику, посиленого скловолокном. Такий спінінг витримає будь-які навантаження в екстремальних умовах.

Дві крупні щуки, що зловлені на річці Самара - ловля на спінінгУ холодну погоду певні вимоги висуваються до ручки снасті. Після контакту з водою вона не повинна прилипати до руки або ковзати під рукавичкою. З цим завданням справляються пробка, неопрен і композит, що поєднує коркову крихту і гуму, тому спінінг краще взяти з рукояткою, виготовленою з цих матеріалів.

Способи лову на спінінг та приманки для пізньої осені

Найбільш продуктивними навичками вудження хижака в листопаді вважається класичний джиг та троллінг. Ефективність пояснюється роботою приманки в придонному горизонті, де в основному і тримаються хижі види в цей час. Крім того, джиговий метод, як і тролінг дозволяє ретельно промацати обрану ділянку, обстежити всі затишні куточки або площіни, в яких може ховатися окунь або сидіти в засідці щука.

Окуневе місце - ловля на спінінг

Тепер безпосередньо про приманки. У листопаді варто забути про мінноу, топвотери і особливо поппери, що працюють на поверхні води. Їхня ефективність пізньої осені майже нульова. Основна осіння приманка – це силікон, бажано їстівний та якісний. Встановлювати силіконки рекомендується на офсетні гачки, з’єднані з вухатим грузиком. Приманка на шарнірному монтажі поводиться більш природно, ніж приваблює хижака. На чистих ділянках замість офсетників використовують двійники та трійники, що виключають сходження риби. Крім силікону в холодній воді вражаючих результатів можна досягти поролонових рибок. У передзимі вони не тільки гідно конкурують з твістерами та віброхвістами, а й нерідко обігрують їх начисто по щуці та судаку. Тож поролон обов’язково має бути в арсеналі.

Лов окунівНа великій глибині з чистим твердим грунтом, продовжується лов на старі добрі коливалки. Відмінно показали себе важкі прогонисті блешні, якими можна спокусити трофейну щуку і не тільки. Якщо хижак не відгукується, варто доповнити повільне рівномірне проведення ривковими рухами, але при цьому важливо не допустити збій у грі блешні.

Блешні старіЗ воблерів для пізньоосінньої риболовлі найкраще підходять тонучі безлопатеві раттліни. Ця універсальна приманка (можна ловити з берега в закид або з човна у схилу) однаково добре ловить щуку, судака, жереха, окуня. Відомі випадки, коли у передзимі при облові ями на раттлін траплявся млявий загальмований сом. Техніка лову на цей воблер може бути різною, включати хаотичні рухи, головне, щоб на паузі приманка вільно планувала вниз. Саме в такі моменти трапляється найбільше клювання.

Воблери та блешніЧи варто приділяти увагу ловлі на спінінг в листопаді?

Ловля на спінінг у листопаді – важке і не завжди вдячне заняття. Не всі рибалки готові прийняти виклик, який кидає погана листопадова погода. Але рибалку можна зробити комфортнішою, якщо правильно екіпіруватися. Сьогодні у спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір рибальських костюмів з мембранної тканини, у тому числі і для холодної пори року. Їхні головні переваги – міцність, легкість, водонепроникність, здатність зберігати тепло.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply