Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Риболовля в листопаді ☁ Трійка активних хижаків
Back
Риболовля в листопаді

Риболовля в листопаді ☁ Трійка активних хижаків

Є така думка, що “справжнім рибалкою” стають саме у листопаді. Під час негоди та холоду. Чому так? Дуже просто: риболовля в листопаді – це насамперед, гонитва за трофейним хижаком. Тому кожен спінінгіст має шанс випробувати свої навички на гідному супернику. І у листопаді ці шанси максимально високі. Але у листопаді вже холодно, часто дмуть вітри та дощить. Як каже класик: “Так отож!”

Листопад дуже непростий місяць календарного року для риболовлі в Україні. Глобальне потепління і таке інше… Але, природні інстинкти підводних мешканців так просто не здаються: мирна риба у своїй масі припиняє харчування і поступово переміщається до місць зимівлі. Рибалки переважно ловлять хижака. І дуже часто з човна. Не зайвим буде нагадати, що з 1 листопада на території країни діє заборона на лов у зимувальних ямах, з якою ви можете ознайомитися за посиланням.

Риболовля в вересні на СамаріОтже, перед запланованою риболовлею уважно вивчіть місця заборонені для лову. І ще одне попередження. При використанні човна будьте особливо обережні! Температура води в листопаді, у водоймищах України, опускається до позначок смертельно небезпечних для людини!

Риболовля в листопаді | Мирна риба

Мабуть найнеперспективнішим напрямком лову в листопаді буде поплавець. Цього місяця поплавочникам особливо розгулятися нема де. З похолоданням води нижче 10 градусів цельсія, мирна риба переміщається в укриття, відходить від берегів. Згідно з досвідом останніх років, знайти рибу на глибинах до 2-х метрів практично неможливо. І навпаки, риболовля приносила плоди у місцях, що біля ям. З різкою брівкою. Що ж до видового складу, то слід налаштовуватися на наступних представників: лящ, густера, плітка, верховодка. У ставках і деяких річках можна потрапити на клювання “карася-шатуна“, але це скоріше виняток, ніж правило.

Про клювання карася в листопадіПри лові на вудку з поплавцем в холодній воді, слід застосовувати максимально можливо тонкі волосіні і гачки. Вантажопідйомність поплавців не має знижувати чутливість снасті і насторожувати рибу. Так само не рекомендується рясно використовувати підгодовування, а якщо і використовувати його, то з додаванням тваринного компонента. Рекомендовані наживки: мотиль, опариш, хробак, манка.

При лові на донні снасті слід керуватися рекомендаціями для поплавочників. Максимально тонка та чутлива снасть – це необхідний мінімум. Для максимуму потрібно знайти ще й потрібне місце.

ФідерЦе може бути глибоководна брівка біля великих руслових ям, може черепашкова руслова коса або канавка.

Риболовля в листопаді | Хижаки | Перспективна трійка

З хижаком у листопаді справи набагато кращі. Температура води в українських водоймах досягла оптимальних температур для харчування таких риб як щука, форель, судак, йорж, бичок та окунь. Головень і білизна, хоч і люблять харчуватися у воді тепліше, відчувають холоди, що наближаються, і так само активно переробляють біомасу в енергію. Загалом, царство хижаків в листопаді, веде дуже насичене життя і користуватися цим реальні рибалки просто зобов’язані!

Читаючи попередні абзаци може скластися враження, що в листопаді, куди не кинь блешню успіх буде гарантований, але це, звичайно ж, не так. Рибу треба шукати. Зміни підводного життя пізно восени, позначаються і на місці дислокації хижаків у водоймі. Найчастіше вони приміряють роль “пастухів” зграй мирної риби. Вартують слабких і тих що відстали від основної маси риб і допомагають їм позбутися страждань. Оскільки ми вже знаємо, що природні інстинкти женуть мирну рибу на глибокі місця, хижаків шукати треба там теж.

Лов щуки в листопаді

Найбільш перспективною метою кінця осені, я визначив би щуку. Тому зупинюся на її лові докладніше. Цей хижак в листопаді переживає пік річної активності, полює практично весь світловий день і в цілому, риболовля на щуку в листопаді – заняття, з претензією на успіх (упіймання трофея ймовірне як ніколи). На щуку перемикаються всі, навіть ті у кого і спінінга немає. Ловлять на живця!

Свинець для джигаА якщо подивитися на українські водойми, стає очевидним таке: кінець осені — час тролінгістів, і це не просто. Саме тролінг дозволяє швидко знайти локацію перебування хижака і це пояснює феномен популяризації даного способу лову. А ще тролінг відмінно підходить для навчання новачків. І якщо вже заговорив про новачків, зверну вашу увагу на невеликі деталі, які точно знадобляться при лові щуки!

У холодній воді трохи змінюються переваги шуки:

  • вона вимагає більші приманки (великій приманці рот радіє);
  • практично перестає активувати біля поверхні (можна сміливо ігнорувати поверхневі приманки та приманки із заглибленням до 1 метра;
  • на багатьох водоймах відзначається яскраво виражений відрізок тимчасової активності (щучий вихід);
  • у сонячні дні вона виходить погріти боки на меляки, часто набігає на брівки, атакуючи з глибини;
  • Присутність малька в місці лову – добрий знак!

Лов судака в листопаді

Рибалка на судака – це ласкаюче слух словосполучення для багатьох українських спінінгістів. І у листопаді воно звучить як тост. Холодна вода активізує природні інстинкти ікластого хижака, перетворюючи його на бажаний і головне, перспективний об’єкт лову. Поведінка судака у листопаді нагадує дії гопника. На агресію його спровокувати так само просто.

Судак на світанкуНу а про те, як спровокувати судака писано-перенаписано. Найкращий спосіб – джиг або сходинка. Дуже захоплюючий та азартний вид лову судака. Щоправда, з певними вимогами до наживок та екіпірування. Та й навички в джигу теж потрібні. Але це не означає, що новачкові рибалка на судака протипоказана. Ні, ця риба чудово ловиться на живця довгастої форми (верховодка, червонопірка, бичок), на блешні, що коливаються і воблери.

Є в лові судака і своя ложечка дьогтю. Специфіка його життя – глибинний хижак. Ловлять його з великих глибин. І це накладає тягар відповідальності на рибалок. Справа в тому, що вся вилучена риба з глибини, практично неминуче гине (декомпресійна хвороба). Як залікова, так і та, що треба відпускати. І це завжди засмучує…

Ловля окуня у листопаді

Ну і нарешті, третій вид хижої риби на яку слід звернути увагу наприкінці осені – окунь. Матрос, корабельний боцман… Не можна сказати, що окунь у листопаді переживає річний пік активності, але й на його клювання гріх скаржитися. На жаль, у цей час року окунь зустрічається частіше поодинокий, зате розміри спійманих риб тішать. Зі способів лову як і раніше у фаворі мікроджиг, лов на живця і лов на невеликі тверді штучні приманки.

Окунь на їстівний силіконПідсумовуючи вищевикладене, зауважу таке: риболовля в листопаді — заняття для любителів гострих відчуттів, з певними вимогами до настрою та екіпіруванню. Ще кілька років тому в мене й думки не було в такий час їздити на риболовлю, а зараз я чекаю на цей час із мурашками на спині. Якось так, друзі!

 

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply