Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Лов поплавочною вудкою навесні
Back
Мить клювання і підсікання

Лов поплавочною вудкою навесні

Навесні, лов поплавочною вудкою стає найбільш затребуваним сере українських рибалок. Донкою в повінь ловити незручно, як і на спінінг. Звичайно, така риболовля далеко не завжди приносить повний садок риби, але задоволення вона гарантує.

Багатьом снасть із поплавком здається примітивною, доісторичною. Насправді цього добре продуманий, удосконалений та універсальний інструмент рибалки, що дозволяє ловити найрізноманітнішу рибу, починаючи з верхівки та закінчуючи щукою.
Поплавець
Лов поплавочною вудкою навесні. Основна перевага такої снасті – це простота експлуатації. Освоїти її можна дуже швидко, зробивши лише кілька пробних закидів. На відміну від фідера з нею можна рибалити в місцях, які на перший погляд здаються непрохідними, а отже, недоступними. Саме тому лов поплавочної вудкою навесні перетворюється на масове захоплення, що збирає на берегах водойм тисячі людей.

Підготовка до риболовлі

Перед виїздом на річку або озеро необхідно провести ревізію вудок і всіх рибальських приладдь. Напевно, восени було не до того і щось залишилося непридатним до використання. Найбільшу увагу слід приділити оснасткам – виготовити нові, перевірити старі, переробити їх, якщо потрібно. Ті, хто захоплюється виключно літньою рибалкою, роблять цю роботу взимку, проводячи довгі нудні вечори.

Зазвичай так роблять рибалки-спортсмени, щоб заощадити час на старті сезону. Для любителів такий підхід не завжди виправданий, оскільки більшість з них до ладу не знає, з якими умовами доведеться зіткнутися. Звичайно, можна підготуватися ґрунтовно, наробивши багато різних оснасток. Що називається на всі випадки. Однак цей процес досить трудомісткий, та й чи знадобляться вони всі? Чи хоч би половина? Скоріш за все ні.

Розумніше буде взяти торішні оснастки, що вже показали себе у справі, і замінити в них лише жилку. Не варто економити на волосіні, тим більше що вона не така вже й дорога, інакше урвища після зачепу або клювання трофейної рибини завдасть не тільки матеріальної шкоди, а й моральної. Навіть за абсолютної впевненості в тому, що стара волосінь за зиму не втратила своєї міцності, демонтаж все одно доведеться провести. А саме перев’язати гачок та з’єднання з вудлищем.

Ще найкращий варіант – закупити в магазині все необхідне та зробити оснащення безпосередньо на водоймі. Домашня заготівля може принести розчарування, якщо не буде відповідати умовам лову, тоді як на березі є можливість зібрати конструкцію, яка потрібна тут і зараз.

Ловля лина в серпні

Особливості весняного лову на поплавочну снасть

Відразу треба сказати, що у зв’язку з нерестом більшості видів (як мирних, так і хижих)  заборонено виходити на воду на плавзасобах, чи то великий катер, чи збитий з колод пліт. А оскільки через розлив до берегів найчастіше важко підійти, знадобиться  бодай болотні чоботи.

Поплавкова вудка актуальна вже провесною, коли річки і озера звільняються від крижаного покрову. На невеликих водоймищах вода прогрівається швидше, тому риба в них раніше проявляє активність. Однак, навіть у чистій та теплій воді весняний клювання характеризується як нестабільне. Усьому виною погода: сонце то світить, то ховається за хмари, навіть у ясний день ні з того ні з сього може йти дощ, постійно змінюється напрям вітру, скаче атмосферний тиск. Усе це сильно впливає поведінка підводних жителів. На незнайомих водоймах проблема подвоюється. Якщо не клює, рибалки починають терзати сумніви: шукати рибу чи чекати на її підхід, є вона взагалі чи її немає, продовжувати риболовлю чи збиратися додому.

Підвісний місток на Самарі

Де ловити навесні?

Де буде більше шансів на успіх? Провесною можна добре порибалити на прогрітому мілководді. Рибу сюди тягне за собою тепло, найкращий кисневий режим і наявність корму. Перспективними слід вважати затишні, захищені від вітрів затоки, усіяні корчами та острівцями сухої торішньої трави. Дуже результативним може бути лов на затоплених у повінь заплавних луках. Глибина в таких місцях невелика, вода добре прогрівається, у ґрунті повно жучків, черв’ячків та іншої живності.

Разом з підвищенням температури починає пробиватися перша водяна рослинність, і підводні жителі перебираються ближче до очеретяних заростей і різних трав’янистих килимів. Такі місця поступово заростають, дозволяючи ловити у вікнах. Оскільки вони розташовані недалеко від берега, глибина тут рідко перевищує 1,5 метра. Іноді зграю карасів або плітки видно неозброєним оком, залишається тільки обережно підібратися і закинути вудку. Також наявність риби можна визначити за характерним сплеском і похитування стебел.

Плітка навесніВесною не варто поспішати міняти місце, якщо раптом перестало клювати. Різке припинення клювання ще означає, що риба пішла і її знову треба шукати. Не виключено, що на її активність вплинула зміна напрямку вітру або хмара, що закрила сонце. Достатньо перечекати цю неприємність, і все повернеться на свої кола.

У холодній воді риба не блищить жвавістю, вона може довго смикати приманку, не наважуючись її проковтнути. Тому не можна поспішати підсікати, адже в 9 з 10 випадків передчасне підсікання виявляється безрезультатним, краще трохи потерпіти і дочекатися впевненішого клювання. Рибалки помітили, що на початку сезону вечірня риболовля найчастіше результативніша за ранкову, а все тому, що вода за день прогрівається і ввечері підводні жителі поводяться набагато сміливіше.

Плітка на Вовчій

Весняна снасть з поплавцем та вудлище

Вудлище для вудіння зовсім необов’язково купувати у рибальському магазині. Це може бути бамбукова, зроблена з очерету або вирізана палиця з ліщини з тонким гнучким кінчиком, хоча звичайно ловити легким телескопом набагато зручніше. Його довжина зазвичай становить 5-6 метрів. З урахуванням глибини максимальна дальність закидання звичайної махової вудки дорівнює 9-10 метрам, чого цілком вистачає для лову у прибережній зоні. Закинути далі можна з матчевою або болонською снастю, що має котушку і певний запас волосіні, але для роботи з таким інструментом знадобляться певні навички.

Весною риба вкрай обережна і дуже полохлива, тому бажано використовувати делікатне оснащення. Навіть млявого весняного коропа краще ловити з ліскою не товще 0,25 мм, легким поплавцем і відповідним завантаженням. Гачок для лову в холодній воді має бути на 1-2 номери менше, ніж улітку. Той же короп на більшості водойм не цікавиться бойлами та кукурудзою до середини травня. На початку весни його ловлять на мотиля, насадити якого на великий гачок досить проблематично.

Риболовля в Дніпропетровській області — КоропЛюбителям постійних переміщень та пошуку уловистих точок варто зупинити вибір на телескопічному вудлищі. Така снасть швидко складається і швидко приводиться в готовність на новому місці.

Яку рибу можна ловити?

Яку рибу можна ловити навесні на вудку з поплавцем? Будь-яку. Головне, знати місця весняної дислокації та смакові уподобання того чи іншого виду. У цей час року основною метою поплавочників є плітка, краснопірка, карась та інші мирні представники іхтіофауни. Рибалки без амбіцій із задоволенням змагаються у спритності та вправності зі спритною верховодкою. З неї і почнемо.

Звичайна верховодка

Верховодка та її лов на поплавець

Стабільне клювання цієї невеликої, але смачної рибки починається вже з середини квітня. У цей час вона підходить близько до берега, тож дістати її можна навіть 3-метровим вудлищем. Загалом снасть має бути максимально делікатною, оснащеною тонкою жилкою, мініатюрним поплавцем вагою не більше 1 грама, відповідним завантаженням та маленьким гачком. При лові протягом застосовується кілька вантажівок-дробинок, рознесених  від поплавка до гачка.

Улюбленими ласощами верховодки є опариш, білий або підфарбований харчовим барвником. Не відмовиться вона і від бутерброду, що складається з опариша та мотиля. З кінця квітня можна переходити на манку та тісто. Ця вічно голодна рибка чудово відгукується на підгодовування. Щоб залучити і утримати зграю, достатньо періодично підкидати у воду жменю заздалегідь зволожених панірувальних сухарів.

Плітка нерест

Лов плітки на поплавочну вудку

Однією з перших після льодоставу активізується плітка, але зловити її непросто, оскільки вона постійно переміщується. Ще б пак, адже за нею полюють практично всі хижаки. Знайти її можна тільки в місцях з великою кількістю торішньої рослинності та корчів. Для неї це і надійне укриття, і їдальня одночасно. Також важливе значення для цієї риби має колір донної поверхні. На ділянках з піщаним дном плітка занадто виділяється і помітна здалеку, тому вона їх уникає.

Навесні приманкою для вудження плотви служить різна дрібна живність: мотиль, опариш, черв’яки. При лові з дна досвідчені рибалки радять підсаджувати до них пінопластову кульку, щоб гачок з наживкою не йшов у м’який ґрунт. Підгодовувати плітку навесні не тільки можна, але і потрібно, причому з рясним стартовим загодовуванням. Єдина вимога до підгодівельної суміші – темний відтінок, інакше світла пляма на дні не приманить, а розлякає рибу.

Риби України — краснопірка

Краснопірка — лов поплавочною вудкою

Лов краснопірки на вудку з поплавцем навесні з берега – заняття специфічне. Успіх у ньому багато в чому залежить від того, наскільки тихо рибалка підбереться до свого видобутку. Принаду потрібно безшумно закинути у вікно серед трави, бажано під протилежний край, а потім плавно потягнути до себе. Якщо об’єкт лову в цьому місці є, і він не був наляканий у момент підходу, клювання відбудеться відразу.

Краснопірка – сильний боєць, у цьому плані плотві до неї далеко. Борючись за життя вона, здатна затягнути гачок у густу рослинність, звідки неможливо висмикнути оснастку без урвища. Тому волосінь слід ставити якісну та міцну, можна товстішу (основна – 0,2 мм, повідець – 0,15 мм). Якщо взяти кольорову, підібравши її під загальне тло, товщина ніяк не вплине на кількість клювань.

Риби України — краснопірка на гачкуНа початку сезону ця риба надає перевагу тваринним насадкам, у теплу погоду може непогано ловитися на тісто. Зібрати її в одному місці або «поставити на крапку», як кажуть спортсмени, допоможе магазинне підгодовування для холодної води або саморобна суміш. Наприклад, подрібнена макуха, змішана з панірувальними сухарями і пшеничним борошном. Додавання тваринних компонентів є обов’язковим.

Карась у долоні

Лов карася поплавочною вудкою

Весняний лов поплавочною вудкою карася  теж має свої особливості, і пов’язані вони в першу чергу з погодними умовами. Важко вгадати, коли він почне клювати. Якщо весна тепла, клювання може початися ще в березні, а після затяжної зими сріблясті красені довго приходять до тями. Тому затятим карасятникам краще запастися терпінням і не поспішати на водоймища, щоб не засмучуватися. Результативні виїзди можливі, коли вода прогріється до 7-10 градусів і раніше.

Карасей можна виявити поблизу рослинних чагарників, що межують із чистою водою. Вони підтягуються сюди перед нерестом, і тут відкладатимуть ікру. У цей період вони відновлюють сили після зими та активно готуються до ікромету, тому харчуються виключно тваринною їжею, що містить велику кількість протеїну. Хоча на окремих озерах рибалки успішно ловлять весняного карася поплавцевою снастю на рідке тісто та різні мастирки.

Лин у долоні

Лов поплавочною вудкою линів

У це складно повірити, але теплолюбний лин проявляє активність вже з середини весни. Знайти його можна у мілководних затоках. Здавалося б, що може бути на глибині до метра крім дрібної плотви. Але якщо в таких місцях уважно придивитися до водної поверхні, то можна помітити доріжки крихітних бульбашок, що підтверджують наявність линів. А якщо він риє ґрунт, значить, годуватись і його можна ловити. Кращою снастю для такої риболовлі буде саме махова вудка, яка при правильному закиданні не створює шуму і не лякає рибу.
Лінь вважається всеїдним, але навесні, особливо ранньою, його раціон переважно складається з безхребетних. У цей період йому варто запропонувати підфарбованих опаришів або гною, а коли трохи потеплішає, можна пробувати ловити на манку. Чим підгодовувати лина? Багато рибалок запевняють, що він охоче йде на суміш, у якій присутній сир. Інші додають товчених равликів – більш звичні йому ласощі. Як би там не було, а для кожної окремої водойми підгодовування слід підбирати індивідуально.

В Дніпропетровській області — відчайдушний короп

Лов поплавочною вудкою коропів

Для лову коропа навесні підійде будь-яка з різновидів снасті, як з котушкою, так і без неї. Якщо короп підходить близько до берега, тоді немає необхідності застосовувати болонську або матчеву вудку, можна обійтися звичайною маховою. Як правило, вона складається з довгого міцного вудилища, моноліски 0,25-0,3 мм, поплавка вантажністю від 3 до 8 г, повідець 0,18-0,2 мм і гачка відповідного розміру.

Короп любить тепло. Провесною, поки вода ще холодна, він веде себе пасивно і мляво, але в міру потепління коропова рибалка стає все цікавіше. На вудку його ловлять у тихих затоках та заводах на глибині до 2 метрів. Як і інша риба на початку сезону він намагається заповнити запаси енергії за допомогою багатої на білок тваринного корму. Результативно ловити його можна на опариша, гнойового або дощового хробака, рачків та молюсків. Ближче до кінця весни короп’ятники переходять на варену картоплю, консервовану кукурудзу та інші рослинні насадки. Пригодовувати цього гурмана найкраще сумішшю, що складається з рослинних та тваринних складових. До неї, наприклад, може входити кукурудзяна крупа, соняшникова макуха, мотиль, а також трохи прибережного грунту для кольору та зв’язування компонентів.

Ловля раків розщіпом

Навесні, в період повсюдних заборон, вудка стає тією самою паличкою-виручалочкою, що дозволяє в прямому сенсі відірватися після довгих зимових місяців. Ця доступна спортивна снасть подарує масу приємних вражень і не залишить без улову. Нудною вона може здатися лише дилетанту, який не знає, що таке справжня рибалка. Отже, лов поплавочною вудкою навесні справа зовсім не кепська. Вам обов’язково пощастить!

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply