Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Риболовля в грудні — з криги, чи ні?
Back
Риболовля в грудні

Риболовля в грудні — з криги, чи ні?

У грудні, як і в інші місяці року, залежно від погоди, можна видобути різну рибу з урахуванням її популяції у водоймі. Так, на відкритій воді (річки з інтенсивною течією, озера, розташовані біля джерел тепла, включаючи ТЕЦ) можна рибалити цілий рік на звичні поплавкові вудлища, спінінги, або фідери. Така особливість течії сучасної зими. Вже кілька років поспіль кількість днів придатних для риболовлі з криги, в Україні суттєво скоротилось. Річки якщо і покриваються льодом, то прибувати на ньому людині небезпечно. Тобто, риболовля в грудні можлива як з криги, так і по відкритій воді і це реалії сучасності.

Особливості риболовлі в грудні

Не всім рибалкам подобається підлідна риболовля. У мене є знайомі, які просто схиблені на поплавку по відкритій воді. Вони мають у своєму арсеналі спеціальні вудилища кивкових типів, і при першій нагоді відправляються рибалити з боковим кивком. Є такі, що з приходом зими – «впадають у сплячку». Та й серед звичайних наших рибалок-аматорів також є багато людей, які з льоду принципово не ловлять. Але, з усім тим, риболовля з криги ще трапляється навіть і в грудні.

Риболовля в грудні з криги

У перший зимовий місяць зберігають свою активність щука, судак, окунь, плітка, лящ, густера, йорж та верховодка. У штучних водоймах підвищується активність у форелі. Але розраховувати на добре клювання не варто. Грудень — складний місяць у плані риболовлі, з імовірністю першої риболовлі з криги. То є рибальське свято, на яке складно кинути тінь…

Зима приходить в Україну поступово: в південних регіонах можна ще насолоджуватися риболовлею на відкритих водоймах, та й на півночі мало де стає крига… Однак до кінця грудня у північних регіонах України річки, як правило, уже покриваються льодом. І любителі зимового лову прямують на замерзлі водоймища.

Ловля риби в грудні

Тому саме для таких рибалок нагадаю: на кригу можна вирушати, коли її товщина досягне 7 і більше сантиметрів. Вихід на лід небезпечний, в період інтенсивного танення та руйнування льоду. А ще, в грудні діє заборона лову в зимувальних ямах. Будь ласка, будьте уважними та не ризикуйте дарма.

Ловля щуки в грудні

Перші два тижні грудня, як правило, щука ще знаходиться на своїх улюблених місцях: різних укриттях у затоках, гирлах річок, чагарниках, очерету та іншої рослинності. Однак із настанням справжніх холодів щука переміщається на глибину. І цю обставину потрібно враховувати при доборі снасті для риболовлі по відритій воді.

Крупна щука

З криги, снасть номер один для щуки — жерлиця. Спеціальний прилад для підлідного лову на живця. При цьому слід пам’ятати, що при товщині 10 см льоду, рибу можна ловити з глибини 6 метрів, при товщині льоду 20 см – з глибини 4 метрів, при товщині льоду 25 см – з глибини пів метра. Саме таку думку висловлюють матері рибалки: чим товща крига, тим ближче до берега притуляється щука.

Ловля окуня в грудні

При стабільній погоді без перепадів тиску клювання покращується не тільки у щуки. Ще одним хижаком, імовірність клювання якого дуже можливе в грудні — є окунь! Ця смугаста рибка добре ловиться по відкритій воді, а термін “перша крига” насамперед асоціюється саме з ловом окунів.

До речі, пошуки окуня, на відмінність від щуки, слід починати біля самого берега. Невеликі, та середні окуні, в цей час року, полюють на малечу мирних риб, що сховалися в очереті. Крупні “горбачі”, навпаки, воліють більшої глибини. Нещодавно, я доволі ретельно зупинявся на питанні “риболовля в грудні на окуня”, тому, кого цікавить — тисніть на посилання.

Ловля плітки в грудні

Мрієте про відкриту водну гладь? Адже «літня» риболовля набагато різноманітніша, ніж підлідна. І в чомусь вона красивіша з естетичної точки зору. Я маю на увазі не спів пташок і зелені трави (хоча це теж приємно), а сам процес риболовлі. Приємно, коли антенка поплавця зникає під водою, і після підсікання легенька махова вудка передає в руку тріпотіння підсіченої риби? Тож, сміливо відправляйтесь на риболовлю коли є така можливість! Річ у тому, що є така риба, яка клює майже круглий рік і, до того, здатна заставити тремтіти рибалку. І назва їй — плітка.

Костюм KALAN одяг та рибалки - Заборона на лов у зимувальних ямах

Ця “червоноока” в грудні збивається в зграї, намотує кола по акваторії водойми. Пошук плітки, справа і складна і проста одночасно. Складна, коли риба розосереджена, і проста, коли її локації виявили рибалки. Зазвичай, про скупчення можна дізнатись по рибальському “радіо”. Чутки дуже бистро просочуються в маси! Тобто, якщо плітка добре бере, то і чутно і видно. На закінчення хочу сказати, що зимовий лов по відкритій воді має свою межу. І якщо за вікном -10 ° С, йде сніг, та й до того ж дме відчутний вітер, то, звичайно, краще відкласти риболовлю на потім. Нехай хоч трохи потеплішає. А то що потеплішає, не сумнівайтеся. Тенденція, все наполегливіше перетворюється у правило: риболовля в грудні — це, зараз швидше не про лов з криги… От така справа….

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply