Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
6 причин кохати і боятися щук
Back
Рибалка на Десні

6 причин кохати і боятися щук

Я рибалив на річці Самара з товаришем, і, несподівано, впіймав чудову щуку завдовжки близько метра. Серьога – мускусний рибалка-початківець, але йому не посміхнулася удача. Коли я доставив рибу на берег, він стояв як онімілий, не в змозі поворухнутися. Попросив його допомогти дістати приманку з пащі і побачив жах у його очах.
“Добре, я сам, подай он той мультитул”, – сказав йому.
“Ти не боїшся цієї риби?”, – запитав колега.
“Ні, я її люблю!”, – З усмішкою йому відповів. Незабаром він зрозумів, що кохання творить чудеса) Особливо при риболовлі на щук.

Особливості лову щук

Щука – дивовижна спортивна риба. Її неважко спіймати на блешню, і це не та риба, за якою треба їхати 1000 кілометрів. Щука є практично у всіх українських водоймах і це чудовий зразок для вишуканої кулінарії. Але тенденція останніх років така: багато хто ловить щуку виключно заради викиду адреналіну. І це чудово!

Щука у руці

Так ось, повертаючись до описаної на початку риболовлі: дії Серьоги змусили мене задуматися про те, що при лові щуки рибалок має бути готовий до нестримної агресії. У жодному разі не слід боятися щук (хоча є чимало історій про їх напад на людину)! Потрібно вивчати особливості її поведінки та виробляти алгоритм ефективного придушення інстинктів.

Так, наприклад, із роками, я знайшов уразливість. Як правильно тримати щуку? За очі – це просто по-живодерському! Є куди гуманніший метод. Якщо натиснути на зяброві кришки щуки з двох сторін, взявши рибу як би за холку, то навіть великі щуки припиняють опір, і дістати трійник ставати куди простіше. Роззявник, рукавички, мультитул, щучий екстрактор – це обов’язкові елементи екіпірування рибалки. Без них навряд чи рибалка обійдеться без травм. Будьте дуже уважні з трійниками, що стирчать зовні пащі, особливо якщо ви ловите на гумовому човні. Щука здатна як на неймовірні ” свічки ” , а й може наробити біди. Особисто в моїй практиці були і поїздки в травмпункт і менш небезпечні травми.

Травма на щучій риболовлі

Загалом, я не знаю жодної серйознішої риби, яку можна було б побоюватися рибалці. Щуки можуть бути небезпечнішими за собак, і якщо ви збираєтеся зловити їх на гачок, вам краще бути готовим до того, що буде далі.

Ось шість причин любити і боятися щук.

  1. Нестримна агресія

Щука може дати фору будь-якій рибі. Я ніколи не бачив, щоб інша риба так атакувала на поверхні, як щука. Коли вона вистачає приманку, у вас відпаде щелепа. Я бачив, як вони виходили з води та летіли на метр у повітрі, хапаючи в польоті малька. Як одна велика щука хапала іншу, підсічену рибалкою. Ловив щук із чужими приманками у роті. Бачив атаки цих риб на птахів.

Нестримна агресія, особлива зосередженість та повна відсутність страху робить їх дуже небезпечними. Їхні щелепи досить потужні, щоб розірвати людське тіло. Будова зубів щуки – це ще один фактор її побоюватися.

  1. Швидкість

Згадайте, як виглядає, коли блискавка вдаряє в землю? Ось приблизно те, що ви отримуєте від атаки щуки. Це вражає, і саме це робить їх справжнім хижаком із засідки. До уваги це також означає, що якщо хтось зробить такий рух у напрямку приманки, у нього немає часу будувати план, бігти або моргати оком. Щуки можуть блискавично розвернутися і вкусити свій хвіст, тому не думайте, що ви можете хапати їх, як лящів, що надихалися повітрям.

Приз за волю до перемоги
  1. Сила

Ці риби суцільні м’язи. Вони потужні, як Porsche, та борються до останнього. Це означає виведення, яке ви ніколи не забудете. У ньому обов’язково буде дзвін шнура, вереск фрикціону та неймовірні емоції на фініші.

Щука профайл
  1. Зуби щук

Усім подобається герой, із грізними зубами, але побоюватися потрібно не зубів, які ви бачите. Ці ікла, що зручно закриваються в кишені щелепи, створені для утримання великого видобутку. А ось другий набір зубів, прихований, завдає справжньої шкоди. Це набір потужних ножиць, які ріжуть все, чого торкаються. Те, що потрапляє в рот, насилу повертається і нього. І повертається завжди у жалюгідному стані.

Ротова порожнина щуки
  1. Воля до перемоги

Щука ніколи не здається. Це чудовий боєць, і майте на увазі, що поки ви позує для цієї фотографії, щука все ще думає, що може перемогти. Вона обертатиметься і кидатиметься на вас увесь час. Вам знадобляться рукавички з гарним зчепленням та відточені навички, якщо ви хочете її перемогти.

Щука з воблером у пасці
  1. Смак

Здавна щука є делікатесом. Приготовлена у будь-якому вигляді, вона має витончений смак. Фарширована щука — страва, яка давно прописалася в меню шановних ресторанів, гарна з щуки вуха, а приготовлена ікра цієї риби — улюблені ласощі українських дітей. Щуку можна і смажити, і в’ялити, і варити, а можна відпустити!

Відпускайте щуку!

Навіть якщо вам не зовсім зрозуміло, навіщо це робити, спробуйте хоч раз відпустити щуку! Відпустіть і впіймайте диво. Кажуть від кохання до ненависті один крок, отож, відпускаючи рибу ви крокуєте від ненависті до кохання. Змінюєте парадигму первісних інстинктів. Як тільки ви полюбите це робити, страх перед щуками пропаде.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply