Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Що таке сприятливі дні для риболовлі?
Back
Ловля карася в серпні на Самарі

Що таке сприятливі дні для риболовлі?

Кожен поважаючий себе рибалка мріє про великий і вдалий улов, але риболовля – справа дуже тонка і необхідно врахувати безліч нюансів, а один з них – це сприятливий день, який залежить від пори року, погоди, фази місяця та багато іншого. Безумовно, у всіх цих тонкощах самостійно розібратися досить складно, тому пропоную разом з вами розглянути, коли бувають сприятливі дні для риболовлі? Як вони залежать від погодних умов та інших не менш важливих явищ.

Сприятливі дні для риболовлі

Насамперед, будь-який рибалка орієнтується на погодні умови, в тому числі тиск, напрям вітру, але не багато хто знає, що найбільше на улов риби впливає фаза Місяця і той час, коли вона харчується. Місяць здатний сильно впливати на ряд декількох факторів, від яких залежить сама риба.

Риболовля в листопадіСюди можна віднести її потребу у харчуванні, на яке вона полює, а у певній фазі місяця вона це робить особливо активно. Перед тим, як вирушити за черговою порцією улову, попередньо обчисліть найбільш підходящий для цього час (робити це потрібно, коли схід і захід збігаються з повним місяцем).

Ознаки сприятливого для риболовлі дня

Існує ряд ознак, за якими практично безпомилково, можна визначити в який час та в яку погоду найкраще виходити на рибалку щоб отримати максимальний улов у різні пори року.

Спостереження за погодою та сприятливі для риболовлі дні

  • Навесні можна виходити порибалити за будь-якої погоди так як зголодніла риба весь час нишпорить у пошуку їжі.
  • Влітку все дещо складніше. Занадто спекотно і риба йде в глибокі місця  і якщо у вас немає бажання відпливати настільки далеко від берега, то врахуйте, що оптимальна погода для риболовлі влітку виглядає наступним чином: похмурий, але обов’язково безвітряний день, можливий невеликий дощ, що мрячить. Якщо ви хочете зловити велику хижу рибу, то виходити на “полювання” рекомендується в грозу, але не в шторм.
  • Рибалити найкраще восени, оскільки погода завжди похмура, а дощі перестають йти лише кілька разів на тиждень. Так, що осінь – найвдаліший час для гарного улову.
  • Взимку найскладніше щось зловити але і в зимову риболовлю можна отримати добрий улов, якщо погода буде тихою і сонячною.

День рибалки - сприятливі дні для риболовліНу а тепер, можна, зробити короткі висновки щодо погоди. Як говорилося вище, влітку улов краще у дощові дні. Провесною практично будь-яка погода підійде для риболовлі, особливо в сонячні дні. Пов’язано це з тим, що риба після довгої зими зголодніла і менш чутлива до погодних змін.

У цей період рекомендується використовувати тонкі, майже непомітні волосіні, оскільки вода ще незамутнена і майже прозора. Восени ж риба знову починає проявляти активність при західних і східних вітрах, оскільки відчуває холоди, що наближаються.

Взимку хороший улов слід очікувати лише у тиху та сонячну погоду, коли активно ловиться судак та окунь. А в сильну хуртовину і мороз активність виявляє заборонений до вилову минь. Отже, як бачите, для підготовленого рибалки погода – не завада справді вдалому клюванню.

Про клювання карася в листопадіПерспективний напрямок вітру для риболовлі

За якого вітру не клює риба і навпаки? Хороший улов залежить від напряму вітру. Даний факт відомий багатьом рибалкам і найкраще рибалити, коли дмуть південні та західні вітри, а інші вітри багато риби не принесуть, оскільки викликають похолодання.

Але, необхідно врахувати той факт, що при північних та східних вітрах можна, і не сподіватися на улов окуня, коропа і карася з однієї простої причини – вони є теплолюбними рибами (зловити їх можна при південному напрямку вітру).

Відбудеться все навпаки, при зміні напряму вітру. Клювання теплолюбних риб буде слабким, а клювання холодолюбних буде активним.

Прилади для вимірювання атмосферного тиску - сприятливі дні для риболовлі

Оптимальний атмосферний тиск для риболовлі

Давайте розберемо кілька прикладів оптимального атмосферного тиску для лову риби:

  • Якщо спостерігається зниження атмосферного тискуто найкраще виходити на рибалку за показника в 760 міліметрів.
  • При підвищенні атмосферного тиску слід врахувати, що риба стає дуже млявою і тому пагано ловиться, оскільки починає погано орієнтуватися у просторі.

Важливо знати: головна халепа виміру атмосферного тиску у тому, що він непостійний (тобто щогодини різниця між вимірами, може, бути кілька міліметрів, або навіть більше). Останні дослідження показали, що поведінка риби залежить найбільше саме від цього показника.

Також пам’ятайте, що якщо ви маєте намір спіймати великого хижака, то робити це найкраще при підвищеному тиску, а при полюванні на “мирнішу” рибу краще виходити на риболовлю при зниженому атмосферному тиску.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply