Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Норма атмосферного тиску для риболовлі
Back
Барометр для вимірювання атмосферного тиску

Норма атмосферного тиску для риболовлі

Будь-який рибалка знає, що атмосферний тиск має сильний вплив на життєдіяльність усіх організмів, у тому числі риб. Тиск атмосфери – показник тиску повітря, який тисне на всіх мешканців землі. Оскільки повітря постійно рухається у будь-яких напрямах, його тиск змінюється. Норма атмосферного тиску дуже важливий показник для риболовлі, тому пропоную з ним щільніше познайомитися.

Якщо, здається, що снасть налаштована правильно, підгодівля та що треба, місце вибрано гарне, а клювання немає! Це означає, що погодні умови на цю мить не дуже “айс”, а саме — атмосферний тиск. Кожен вудильник повинен знати, коли потрібно йти на лов риби, і як на її результат впливає атмосферний тиск.

Знижений тиск атмосфери

Тиск вважається нормальним, якщо барометр показує 760 мм. рт. ст. Але це не зовсім правильно. Скрізь різний висотний рівень, тож у кожному регіоні свій нормальний тиск. Але головне не в цьому, а в самій зміні тиску.

Через те, що він змінюється, погода теж не стоїть на місці. А за різної погоди ловляться різні види риб, а то й взагалі ніхто не спіймається.

Якщо тиск опускається вниз, то такі риби, як лящ, короп, карась і плітка свою активність знижують через адаптацію, і їх складніше зловити. Хижаки ж, особливо щука, навпаки, за таких умов починають активно полювати. Через низьку активність інших риб їм легше знайти та зловити видобуток.

Підвищений атмосферний тиск

Підвищений тиск атмосфери також сильно впливає на результат риболовлі. В цей період більшість білих риб підпливають у верхні шари води та починають активно шукати їжу. А ось хижаки, навпаки, з підвищенням тиску припиняють будь-яку активність, особливо сом і минь.

Маленький окунь також знаходиться у пошуках їжі, а на судака підвищений тиск практично не впливає.

У разі підвищення тиску в атмосфері настає гарна погода. Саме у такий період добре клює біла риба протягом усього дня. А от якщо клювання різко припинилося, то приходить циклон, і погода погіршиться. Від цього водоплавні йдуть на глибину та перестають реагувати на приманку.

Прилади для вимірювання атмосферного тиску

Фази змін атмосферного тиску

Дуже погано йде лов будь-якої риби тоді, коли відбувається перепад тиску. Тобто, якщо тиск раптом різко піднявся або опустився, то в цьому випадку можна не чекати активного клювання. Риба йде на дно і ні на що не реагує. Вона ніби перебуває у підвішеному стані.

Це відбувається через її адаптацію до зміни навколишнього середовища. Коли період адаптації минув чи тиск стабілізувався, риба повертається до хорошої активності.

Різкі стрибки атмосферного тиску викликають такі ж перепади погоди, і через це вона погіршується. Тобто, щоб риба добре і довго ловилася, потрібен нормальний тиск, і щоб він був у стабільному стані.

Ознаки зміни тиску:

  • Якщо подивитися на воду, і вона буде ставати ніби маслянистою або в’язкою, то тиск незабаром знизиться.
  • Коли під час зливи при русі на човні тривалий час тримаються на воді бульбашки, або при хвилюванні утворюється стійка піна біля берегів, тиск знижується;
  • Коли дим від вогнищ чи труб стелиться внизу, це означає також зниження атмосферного тиску. Про це також повідомляє денний туман, що не розвіюється.
  • Тиск підвищується при покращенні погоди. Тобто якщо з’явилися сильні відблиски сонця, немає хмар, і немає вітер.
  • Якщо рано вранці з’явився туман, але потім швидко розвіявся, то варто очікувати підвищення тиску.
  • Взимку високому тиску відповідає добрий мороз, а відлига або маленький морозець буде говорити про те, що тиск знижується.

Причини зміни поведінки риб, пов’язані з атмосферним тиском

У іхтіологів є кілька припущень. Деякі припускають, що зниження тиску на корпус риби зможе порушити дифузні етапи, травлення або змінити її плавучість. Інші думають, рибний міхур сприйнятливий до зміни тиску, і водоплавні завдяки цьому змінюють своє місце розташування.

Також, швидше за все, є вірним і наступне припущення. Будь-яка зміна погоди, включаючи атмосферний тиск, чутливо впливають на фізіологічний стан житла: осмотичний тиск, розчинність газів, іонний склад.

Риба відчуває навколишнє середовище схожим на те, за яким принципом працює ехолот. Вона, рухаючись у воді, створює помітні для неї хвилі за допомогою тіла та плавців. Завдяки цьому вона добре визначає, на якій відстані знаходиться найближча їжа, а також на якій глибині риба знаходиться.

Це їй добре вдається, коли атмосферний тиск у нормальному стані. Але при зміні риба починає погано сприймати інформацію, яку вона отримує за допомогою хвиль. Це відбувається через трохи помітну зміну щільності води. Людина цього не відчуває, але водоплавці це відчувають.

В результаті риба погано почувається, і вона починає змінювати глибину для того, щоб адаптуватися до навколишнього середовища. Через це клювання помітно змінюється.

Тиск та риболовля

Оптимальний атмосферний тиск для риболовлі

Перш ніж визначати оптимальний тиск, слід визначитися, на яку рибу йтиметься полювання. Якщо ловитиметься хижак, у тому числі щука або сом, то на таку рибалку слід йти при зниженому тиску. Результат у такий період зростає у багато разів.

І навпаки, тиск, при якому ловитиметься біла риба, буде підвищеним.

Результат рибалки буде добрим, якщо атмосферний тиск не змінюється протягом тривалого періоду. Тримається в нормальному стані або зовсім небагато змінюється в будь-яку сторону.

Норма атмосферного тиску для риболовлі

Нормальним вважається тиск, коли кілька днів (чотири-вісім) він залишається в одному положенні або підвищується (знижується) на сім-вісім міліметрів ртутного стовпа. Тобто, умовно норма атмосферного тиску це коли барометр показує від 750 до 770 мм рт ст

Для риб найголовніше не безумовні значення тиску у атмосфері, яке змінює напрям. І якщо тиск змінюється швидко, і якщо він падає або підіймається до крайніх значень, то риба не встигає швидко пристосуватися. Тоді цей період займає досить довгий час, і клювання можна не дочекатися.

Рибалки з великим досвідом зазначають, що у будь-якому місці улов риби може бути гарним тоді, коли виникає певний тиск атмосфери. Оскільки водоплавні тут звикли активно жити тоді, коли є той тиск, до якого вони вже звикли.

Практика також підказує, що клювання риби часом залежить від оптимального поєднання атмосферного тиску та температури повітря.

Якщо тиск у період з чотирьох по шостій годині підвищується на двадцять-тридцять міліметрів ртутного стовпа, а температура повітря зменшується на сім-дванадцять градусів, то результат риболовлі буде дуже поганим. Подібне різке зниження тиску та зміна температури теж негативно впливають на рибалку.

Звідси робиться висновок, що барометр для успішного лову риб необхідний так само, як і снасті. Адже без цього риболовля кепська. Сподіваюсь, тепер ви зрозуміли, як атмосферний тиск впливає на результат риболовлі.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

    1 Comment

  1. Test…

Leave A Reply