Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Як правильно намотувати волосінь на котушку спінінга?
Back
Як правильно намотати волосінь на котушку

Як правильно намотувати волосінь на котушку спінінга?

Для того, щоб риболовля була успішною, необхідно до неї ретельно підготуватися. У цьому питанні не може бути дрібниць. Одним з важливих моментів є підготовка волосіні, яка вже намотана на шпулю спінінга. Попри те, що ця операція на перший погляд здається зовсім нескладною, насправді все не зовсім так. Так як же правильно намотувати волосінь?

Неправильно підготовлена ​​волосінь може сильно погіршити ситуацію на риболовлі:

 • При неправильному або неакуратному намотуванні закид може статися на меншу довжину, ніж розраховував рибалка. Пов’язано це з тим, що при розмотуванні зі шпулі волосінь треться об намотану частину і це тертя забирає енергію для розмотування волосіні й для сили закидання гачка.
 • Є й інша небезпека. Закидання відбувається різко і з великою силою. Якщо волосінь розмотується не так, як повинна, вона може сплутатися при кидку. І замість рибалки доведеться довго розплутувати її вузли.

Усього цього можна уникнути в тому випадку, якщо волосінь намотувалась правильно.

Номотування волосіні на котушку

Як намотувати волосінь на котушку спінінга?

Перш ніж  докладно розповісти про те, як робити намотування, зауважу наступне.Який би вид намотування ви не збиралися б застосувати, повністю намотана волосінь повинна розташовуватися повністю по прямій лінії. Не повинно бути сходів по краях. Якщо вони все-таки будуть, це створить додаткове тертя при закиданні, що може знизити його точність.

Котушка Shimano Exage 4000 RCDH

Безінерційна котушка

 • Це є одним із найбільш широко поширених варіантів. Для того, щоб правильно здійснити намотування, потрібно почати з того, щоб визначити, наскільки потрібно в такому випадку використовувати бекінг. Це можна зробити безпосередньо, накрутивши потрібну кількість волосіні на запасну шпулю, а можна визначити побічно, знаючи розмір цієї безінерційної спінінгової котушки.
 • Спочатку потрібно зв’язати бекінг та основну волосінь. Для цього можна використати різні вузли. Міцність тут не стоїть на першому місці. Пов’язано це про те. Що малоймовірно, що при закиданні котушка розмотається до місця з’єднання. Однак, якщо ви хочете зробити цей вузол надійним, можна використовувати вузол морквина (він названий так через свій зовнішній вигляд). Він характеризується своєю високою надійністю і досить компактний, щоб, у разі необхідності, проходити через кільця спінінга.
 • Тепер необхідно приєднати волосінь до осі котушки. Для цього заведено робити затяжну петлю. Деякі різновиди волосіні можуть надто сильно ковзати по осі котушки. Щоб цього не сталося, можна вісь замотати ізострічка чи лейкопластиром і вже на них зав’язувати петлю.
 • Далі потрібно зробити намотування, обертаючи відповідний важіль спінінга. Тут важливий момент. Для того, щоб було досягнуто вищої якості намотування, його потрібно проводити під натягом. Одним з варіантів є взяти волосінь в руку в ганчірочці, тримаючи її під натягом.
 • Жилку намотують на котушку до кінця. Потім кінчик простягають у всі кільця спінінга. Все, намотування закінчено.

Мультиплікаторна котушка

Котушка невськаДля цього типу спінінгових котушок процес намотування волосіні майже повністю аналогічний. Відмінність полягає в тому, що зазвичай на осі котушки є перфорація, в яку можна просмикнути волосінь і надійно зав’язати її. Таким чином, проблеми з прослизанням волосіні при використанні такої котушки практично виключені.

Закрита котушка

Спочатку питання, про які котушки для спінінга йдеться? Тут мається на увазі певний різновид безінерційної котушки. Її на відміну від звичайного варіанта полягає в тому, що поверхня намотаної волосіні тут наглухо закрита.

У зв’язку з тим, що при закиданні волосіні тертя тут набагато вище, ніж зазвичай, вона застосовується для відносно невеликих дистанцій закидання. Намотування волосіні відбувається аналогічно тому, як це робиться для відкритої безінерційної котушки. Зауважу, що намотування волосіні тут зроблено таким чином, що практично виключається можливість зісковзування для волосіні.

Як швидко намотати волосінь на котушку спінінга?

Намотування волосіні на шпулю спінінга є кропітким і повільним процесом, який потребує значного часу для свого виконання. Чи не можна якимось чином прискорити цей процес? Виявляється, такий спосіб існує. Як зробити таке намотування? Важливим моментом цього процесу є початкове закріплення кінчика волосіні на шпулі. Це з’єднання краще робити за допомогою скотчу.

Котушка та волосіньЯк відомо, безінерційна котушка забезпечена фрикціоном. Він призначений для гальмування розмотування волосіні. Зараз ми маємо його налаштувати таким чином, щоб намотування відбувалося з певним зусиллям. Для подальших дій можна використовувати шурупокрут. Попередньо знявши ручку та використовуючи штир.

Бекінг і волосінь

Якщо ви використовуєте дорогу і якісну волосінь і у вас її більше, ніж потрібно для цього виду риболовлі, то немає сенсу використовувати її повністю. Припустимо для певності, що волосіні цієї у вас є 100 метрів, а вам потрібно лише 50 метрів. Оскільки, зазвичай волосінь з котушки повністю не розмотується, то ці 50 метрів ви можете замінити будь-яким дешевим аналогом.

Є й інша причина, через яку заведено використовувати бекінг. При намотуванні волосіні може виявитися, що поверхня намотування лежатиме на 5 міліметрів нижче за край. Це здатне знизити ефективність вашої риболовлі. Щоб цього уникнути, зазвичай використовують додатковий шматок волосіні, суворої нитки або чогось подібного і пов’язують його з основною ліскою. При намотуванні на шпулю спочатку використовується додатковий матеріал і потім — основна жилка.

Проблема тут у тому, що потрібно правильно визначити довжину додаткової частини, щоб забезпечити правильне заповнення котушки. Робиться це так. Для цього застосовується запасна шпуля спінінгової котушки (якщо вона є). На неї проводиться намотування у зворотному порядку: спочатку основна волосінь, потім – додаткова частина. Таким чином, можна легко визначити її довжину. Після цього проводиться перемотування з додаткової шпулі на основну.

Скільки волосіні намотувати на котушку спінінга?

Коли намотується волосінь на шпулю, зазвичай в першу чергу думають про товщину, здатність витримати омріяне навантаження та її довжину. Це природно. Але, як тільки жилка буде намотана на шпулю, може виявитися, що її для цієї котушки або занадто багато або мало.

Волосінь Sunline Siglon PE x4Що ж робити у таких випадках? Якщо волосіні занадто багато для цієї котушки, то доведеться використовувати для риболовлі котушку більшого розміру. Якщо ж її менше, ніж треба, то для цього можуть застосовуватись два методи:

 • Можна використовувати бекінг. Йдеться про волосінь завдовжки кілька десятків метрів, яку пов’язують з основною ліскою. Її намотують на шпулю в першу чергу, потім намотують саму волосінь.
 • Ще один спосіб полягає в тому, що вісь шпулі обмотують ізоляційною стрічкою, лейкопластирем або чимось подібним. Вони займають певний обсяг. Якщо ретельно підібрати розміри, то можна намотати волосінь так, як потрібно.

Вибір котушки та типи намотування волосіні

Вибираючи котушку, потрібно звернути основну увагу на те, що вона повинна найкраще відповідати вашому стилю риболовлі. Як правило і вудилища і котушка спінінга зазвичай призначені для цілком певних типів риболовлі. До того ж треба витримати баланс ваги котушки та спінінга або вудочки.

Наприклад, якщо вудлище розраховане на дрібну рибку, то потрібно брати котушку, яка не є надто великою та потужною. Як відомо, спінінгові котушки можуть мати кілька різних розмірів. Найбільш поширені з них: 1000, 2000, 3000, 3500. Зміст цих чисел полягає в наступному.

Безінерційна риболовна котушка DAIWA CALDIA KIX 2004Якщо простими словами, то: на котушку розміром 1000 може бути намотано сто метрів жилки діаметром 0,1 міліметра. Для розміру 2000 йтиметься про діаметр 0,2 міліметра. Інші розміри визначаються аналогічно. Це умовно, але те про що йдеться.

Звичайно, і на котушку розміром 1000 можна намотати волосінь завтовшки 0,3 міліметра, але її там поміститься набагато менше, ніж 100 метрів.

Прийнято розрізняти три основні типи намотування волосіні на спінінгову котушку:

 • Циліндричне намотування. У цьому випадку лінія краю намотаної волосіні розташовуватиметься паралельно осі обертання котушки.
 • Конусоподібна висхідна. У цьому випадку лінія краю намотаної волосіні розташовуватиметься похило по відношенню до осі обертання шпулі. При цьому зовнішня частина має більший діаметр ніж внутрішня.
 • Конусоподібна низхідна. Тут також, як і в попередньому випадку, має місце конусоподібне намотування, але з однією різницею. Тут внутрішня частина має більший діаметр, ніж зовнішня. Такий вид намотування дозволяє робити закидання гачка з меншим тертям, ніж за інших варіантів намотування.

Зауважу, що незалежно від типу намотування, край волосіні повинен при правильному укладанні розташовуватися по прямій. Крім того, виникає природне питання про те, як забезпечується конусоподібний характер намотування? Як правило, це робиться за допомогою шайб особливої ​​форми на шпулі, поверх яких відбувається намотування волосіні.

Висновок щодо того, як намотувати волосінь

Правильне намотування волосіні хоч і не гарантує успішної риболовлі, але є само по собі є її важливою складовою. Добре підготувавшись можна уникнути проблем з невдалими закиданнями та заплутуваннями волосіні. Сподіваюсь цей лікнеп допоможе не тільки повернутися з добрим уловом, але й отримати максимум задоволення від риболовлі.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply