Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Яка найкраща приманка для лову окуня?
Back
Окунь на Дніпрі

Яка найкраща приманка для лову окуня?

Сьогодні на ринку є сотні різних приманок для лову окуня. З усіма цими видами різних кольорів, форм та функцій, не завжди легко визначити, яка приманка підійде вам найкраще за певних умов. Тому, друзі, пропоную поміркувати над питанням: “Яка найкраща приманка для лову окуня?”

6 видів приманок для лову окуня

Які бувають приманки для окуня? Дуже різноманітні! Існує безліч варіацій приманок для лову окуня, умовно їх можна рознести за категоріями:

  • Джиг
  • Спіннербейт та “вертушки”
  • Воблери
  • М’які приманки
  • Блешня
  • Живець

Різні типи приманок для лову окуня мають свої переваги та недоліки, і є деякі моменти, на які слід звернути увагу, перш ніж купувати їх. Ця стаття дасть вам уявлення про різні приманки для окуня, які з них працюють найкраще в залежності від ситуації, що склалася.

Лов окуня на джиг

Джиг – дуже популярна приманка, одна з найпопулярніших з коли-небудь створених. Його конструкція дуже проста, складається з джиг-головки, м’якої приманки та гачка. Окремі пристрої можуть мати різні характеристики. Деякі поставляються із захистом від водоростей, щоб їх гачок залишався чистим, а м’які приманки також можуть мати різні “причепи”, такі як стрічкові хвости або лопаті. Приманки зазвичай мають вертикальний рух, але з лопатевим хвостом приманка розгойдуватиметься з боку в бік, як це робить риба.

Окунь на Самарі - краща приманка для лову окуня

Коли справа доходить до лову окуня, є кілька речей, які слід враховувати під час вибору джигу. По-перше, ви повинні мати на увазі вагу пристосування. Завжди краще звести вагу до мінімуму, тому що в цьому випадку джиг матиме гру більш природну для окуня.

Однак деякі дні потрібні перевантажені приманки. Наприклад, при лові на великій глибині ви хочете, щоб приманка опустилася на дно, не займаючи багато часу. Крім того, якщо погода вітряна, може знадобитися важче оснащення, щоб підтримувати контакт з дном.

Лов окуня на спіннербейт та “вертушки”

Спіннербейт – ще одна популярна приманка. Він складається з дротяного каркаса, один кінець якого прикріплений та обтяжений гак, зазвичай з гумовою спідницею поверх нього. На іншому кінці блешня має одну або кілька лопатей, що обертаються, з’єднаних з вертлюжком. Спіннербейти також бувають з різними джиг-головками та пелюстками. Спільним для всіх типів є те, що лопаті миттєво обертаються за будь-якого горизонтального руху, створюючи вібрації у воді та імітуючи швидкі спалахи світла від дрібної риби.

Впівмав окуня - приманки для лову окуня

Подібною механікою діють і звичні нам “вертушки”. Або блешні, що обертаються. При виборі такої приманки для лову окуня важливо враховувати швидкість і глибину. Що стосується швидкості, “вертушка” з довгим і тонким пелюстком, зможе швидко прорізати товщу води та ідеально підходить для використання, коли окунь найбільш активний.

Однак у тонких “лопат” є і недолік: вони випромінюють менш потужні вібрації, які окунь здалеку не вловить. З іншого боку, пелюстки, що повільно обертається, витісняють багато води і відмінно підходять для створення сильних вібрацій. Тим не менш, уповільнюючі лопаті, як правило, піднімаються, тому ці приманки найкраще використовувати на мілководді або для лову біля поверхні.

Риболовля на окунів Десна

Глибина, на яку підходить спіннербейт, залежить від його ваги. Найчастіше використовуються спіннербейти розміром до 15 сантиметрів і вагою до 15 грамів. Однак, якщо цього вимагають умови, можна використовувати й інші.

Лов окуня на воблери

Кренк – одна з найпотужніших приманок для лову окуня. Цей тип приманки має округлу форму, що імітує рибу, і прикріплену пластикову “губу”, яка, залежно від її кута, дозволяє приманці плавати біля поверхні або пірнати прямо та глибоко у воду. “Губа” також дозволяє воблеру розгойдуватися з боку на бік. В основному відмінності між різновидами воблерів пов’язані з розміром, формою та кутом нахилу лопаті.

Воблер для мілководдя має дуже маленьку кромку і не чинить великого опору у воді. Ці воблери ідеально підходять для поверхневого лову і, отже, коли окунь дійсно активний і знаходиться біля поверхні води. Але, так само, для цього створено спеціальні плаваючі приманки – поппери.

Окунь на Джексон Карась

Дані рибальські приманки є найкращим вибором для лову активного окуня. Особливо коли він влаштовує “котли”. При проводці вони видають звук, що булькає, та провокує на агресію окуня.

Два окуня на один воблер

З іншого боку, воблери для середнього занурення здатні пірнати на глибину до 3-х метрів через більший розмір “губи”, а також кріплення волосіні прямо на лопаті. Цей тип приманки особливо корисний, коли сонячно чи тепло, а окунь знаходить притулок у прохолодній та глибокій воді.

Третя категорія воблерів призначена для глибокого занурення і може занурюватись на глибину до 7-8 метрів. Коли окунь йде на глибину через спеку, ця приманка корисна, може зловити окуня зненацька.

Лов окуня на м’які приманки

Силіконові приманки – це саме те, на що схожі об’єкти живлення окуня, це м’який пластик у формі хробака, рибки, личинки і т.д. Окунь клює на них охочіше, ніж інші види приманок. Силіконові приманки, мабуть, найрізноманітніший тип приманок із тисячами варіантів на вибір. Варіанти розрізняються за розміром, формою, кольором, вагою, запахом і складом і тому можуть бути адаптовані для практично будь-яких ваших потреб у лові окуня.

Окунь на єксцентрик

Розмір силіконової приманки, ймовірно, є найважливішим аспектом, який слід враховувати при лові окуня. Взагалі кажучи, чим менший розмір приманки, тим більше клювань ви можете отримати. Проте більші екземпляри будуть спіймані при використанні більшої приманки. Таким чином, коли окунь дійсно активний, ви справді можете збільшити свої шанси на трофейний улов за допомогою великої приманки.

Видимість і температура також впливають розмір найбільш відповідної приманки. Наприклад, це може бути поролонова рибка. Цей тип приманок для лову окуня також відноситься до м’яких приманок і добре працює в холодній воді. Вона вертикально стирчатиме в каламутній або замуленій воді, що робить її оптимальним варіантом у даному випадку.

Яка краща приманка для лову окуня?

При розгляді виду силіконової приманки існує ряд форм, які створюють дію без дії, як черв’яки створюють природні рухи пасивному положенні. З точки зору кольору: використовувати природні кольори в чистих водах з високою видимістю, тому що в цьому випадку окунь залежить від свого зору. У темніших водах зазвичай краще використовувати яскраві кольори або чорний колір. Це пов’язано з низьким рівнем освітленості, тому сильний контраст може допомогти окуням побачити приманку, але це може його і відлякати.

Лов окуня на живця

Безумовно, однією з найкращих приманок для лову окуня є живець. При цьому головною його характеристикою є розмір. Рибки до 10 сантиметрів довгою здатні розворушити навіть пасивного окуня. При цьому обрій лову може бути практично будь-який. Найпоширеніші види риб використовуються як живець: гірчак, верховодка, невелика плітка, бичок.

Лов окунів на живця

Ловля окуня на блешні та мормишки

Ще один вид приманок чудово придатних для лову окуня – це мормишки та блешні. Відмінності між ними полягають у розмірах та формі. Блешні мають більший розмір, а мормишки краплеподібну форму. Принцип роботи – коливання у горизонті за рахунок форми пелюстки.

Зазвичай, для лову окунів використовують блешня невеликих розмірів (до 7 сантиметрів) та ваги (до 15 грамів). Як правило, щодо кольорів ви повинні дотримуватися темних у похмуру погоду та у каламутній воді, білих та блискучих при сонячному світлі та при гарній видимості у воді.

Риболовля окуня в січні

Мормишки використовують переважно взимку. Від блешень вони відрізняються ще тим, що на їхній гачок може насаджуватися наживка для збільшення привабливості приманки в цілому. Чи притендують мормишки на роль “найкраща приманка для лову окуня?” Взимку однозначно так.

Яка найкраща приманка для лову окуня?

Підбиваючи підсумки, висловлю думку таку: найкраща приманка для лову окуня поки що не винайдена. Найкращий варіант може залежати від вашого рівня навичок, стану води, погоди та багатьох інших факторів. Найголовніше, ви повинні експериментувати із приманками, з якими працюєте.

Наприклад, ви можете змінити колір своєї приманки і нічого більше, і подивитися, чи буде у вас більше або менше клювань. Ви навіть можете ловити рибу кількома вудками з різними снастями. Риби самі скажуть вам, що вони хочуть.

Ю Зури 3 Д поппер та окунь

Також корисно дізнатися про місце існування окунів і про те, на що вони полюють. Було помічено, що приманки, що імітують корм, знайдений у місцевому середовищі окуня, дають більше клювань. Крім того, ви можете вибрати приманку, яка точно імітує звичайний видобуток, і досягти більшого успіху. Це, мабуть, головна думка, що впливає на успіх у лові окуня.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply