Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Лов щуки взимку по відкритій воді
Back
Щука з воблером у пасці - ловля щук

Лов щуки взимку по відкритій воді

В останні роки зима настільки аномальна, що деякі водоймища не замерзають навіть після Нового року. Наприклад, наразі, 21 січня, на вулиці в центрі України термометри показують 10 градусів тепла, попри те, що вже відбувалася 2-а декада січня. Подібні погодні колізії не можуть не радувати любителів спінінгової риболовлі. Лов щуки взимку стає можливим і по відкритій воді.

Вплив погоди на риболовлю

Вони з радістю беруть свої інструменти та вирушають на найближчу річку чи озеро половити зубасту хижачку в улюблений спосіб. Крім того, у нас знайдеться чимало водойм, розташованих поруч із заводами та електростанціями, які ніколи не замерзають. Для спінінгістів це справжнє рибне ельдорадо.

Чим цікава зимова риболовля на спінінг? По-перше, своєю непередбачуваністю. Ніколи не знаєш, скільки клювань відбудеться за день, і чи будуть вони взагалі. Що подарує відкрита вода, кілька дрібних трав’янок чи трофейний екземпляр, фото з яким не соромно викласти у соціальну мережу. Зазвичай щука в таких місцях не переходить на «зимовий режим», вона продовжує активно харчуватися, полює на тих же місцях, що й у теплу пору року. Знайти її не складе особливих труднощів, треба лише зробити по кілька віялових закидів у перспективних точках.

6 причин кохати і боятися щук Лов щуки взимку

Ловити щуку на відкритій воді з берега можна спінінгом швидкого ладу завдовжки 2,4 або 2,7 метра. Він оснащується безінерційною 2000-ю серією з фрикціоном і стопором зворотного ходу. На котушку бажано набрати 70-80 метрів тонкої плетінки (0,10 або 0,12 мм), що дозволяє робити точні дальні закидання і добре відчувати приманку. 

Найбадьоріша щука Лов щуки взимку

До речі, про приманки. На більшості «нагрітих» водойм залишається рослинність, тому варто віддати перевагу “незачіпляйкам”: попперу, поролоновій рибці, твістеру на офсетнику та іншим. Якщо умови дозволяють, можна ловити на коливалки та воблери. На відміну від риболовлі з льоду, лов щуки взимку відбувається з обов’язковим елементом пристроювання — металевим повідцем, інакше обрізів не уникнути.

Буває, що навіть на незамерзлому водоймищі щука поводиться пасивно, під впливом погодних факторів або ще з якоїсь причини. В цьому випадку можна спробувати запропонувати їй живця на монтажі з відводним повідцем.

Щуки річки Самара Лов щуки взимку

Спінінгова рибалка на незамерзаючому озері почне приносити плоди після того, як ви добре його вивчите. Вона настільки захоплює, що рибалити з льоду вже й не захочеться.

Відпускайте щуку! Так лов щук стане ще цікавіший!

Наприкінець нагадаю вам, що згідно правил риболовлі з 15 лютого розпочнеться нерестова заборона лову щуки, тому поспішайте! Час ще є. Також, запам’ятайте мінімально допустимі до вилову розміри щук:

  • на водоймах загального користівання — 50 см;
  • в басейні Чорного моря — 35 см;
  • в басейні Азовського моря — 32 см.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply