Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Риболовля в січні — відкриття сезону
Back
Риболовля в січні

Риболовля в січні — відкриття сезону

Січень часто називають періодом “глухозім’я” для рибалок. Це найспокійніший місяць у плані лову риби. Риболовля в січні надає можливість подумати над удосконаленням своїх снастей, пошукати нові методи вудіння риби.

Для цього січень гармонійно підходить. То є на річці крига, то нема… Ловити можна як завгодно — хоч з берега, хоч з криги… Друзі, ви напевно в курсі, що в цих кліматичних умовах можливий і лов з берега але нижче текст буде присвячений лову з криги.

Припустимо, що у середині зими лід на водоймищах вже досить товстий. Тому рибалки мають багатий вибір місць. Саме через це нагадаю, що в січні заборонена риболовля у зимувальних ямах. Не порушуйте!

У риб спостерігається кисневе голодування, і вони перебираються у місця, багаті на кисень. Якщо на річках риба може перебратися в більш комфортні для себе зони, то в ставках, озерах і закритих водоймах не завжди є місця, багаті киснем. Риболовля в січні внаслідок цих причин виходить не завжди вдалою на закритих ділянках водоймищ.

Риболовля окуня в січніЯкі риби добре харчуються в січні?

Якщо подивитися на досьє риб, то ми бачимо, що плітка, окунь, густера і лящ ловляться в цілому непогано. Трохи гірше бере щука, йорж та судак. Слабке клювання у верховоки, краснопірки. Лов риби в січні подарує дуже хороші улови струмкової форелі. Цього місяця у неї спостерігається жор.

У січні практично мовчать теплолюбні коропові представники: амур, короп та карась. Вони просто стоять. Оскільки рибі не вистачає кисню, вона дуже пасивна. Приблизно такий стан спостерігається у неї в середині літа в спекотні дні.

Щоб змусити рибу брати насадку, доводиться використовувати найтонші снасті. У процесі жилка 0,06-0,08 мм. Найтонше тільки волосінь. Коли риболовля у січні відбувається у середині дня, то вибирають слабко освітлені місця.

Ловля окуня взимкуВстановлено, що трофейні екземпляри не в захваті від добре освітлених місць. Тому найкращими ділянками для вудіння будуть місця під деревами, чагарниками та біля крутих берегів. Нижче пропоную декілька видів риб, риболовля в січні на яких, поширена серед українських рибалок.

Риболовля окуня в січні

Лов риби в січні не ведеться на глибоких ямах. Найкращими місцями є виходи з ям та близькі до ям зони. Якщо зима не дуже люта, то риба в січні активніша. Особливо це стосується річкового окуня.

Окуня ловлять із під корчів невеликими блешнями. Оптимальна глибина для риболовлі на окуня вважається від 2 до 4 метрів. Бажано, щоб такі глибини були неподалік берега. Перспективними ділянками є межі мілин та глибин.

Січнева риболовля у таких місцях нерідко радує уловами навіть новачків. Завдання рибалки полягає в тому, щоб пробурити достатню кількість лунок і спробувати знайти стоянки риби. Щоб визначити видовий та кількісний склад риб, краще використовувати ехолот.

Костюм KALAN одяг та рибалки - Заборона на лов у зимувальних ямахМісце балує уловами, якщо у водоймищі є джерела з чистою водою. У цих місцях риба харчується і не прагне зміни локації. Успішний лов риби в січні часто буває в ті дні, коли мороз не більше 10 градусів. На вулиці стоїть тиха та безвітряна погода. Клювання буде слабким, якщо на вулиці північно-східний поривчастий вітер.

Риболовля щуки в січні

Наступний вид — щука. В цю пору року вона дуже активна, тому головне в її лову – пошук. Щука, як і окунь, крутяться на ділянках, розташованих уздовж русла та поливів. Добре працюють по них жерлиці. Наприклад, для вилову та пошуку щуки жерлиці встановлюють поблизу корчів.

Риболовля щуки в січніДобрі результати приносить снасточка з приманками, на гачки якої підсаджено мертву рибку. Риболовля в січні на блешню буває дуже результативною. На неї насаджують личинки реп’яхової молі, мотиля. Ловлять таким чином ще йоржа, плотву, окуня та ляща.

Риболовля плотви в січні

У січні плотва стає менш активною у невеликих водоймах з малою кількістю приток та повністю покритих льодом. Більшу частину часу плітка проводить на великих глибинах, а зимові ями залишає все рідше.

Ближче до середини січня зграї плотви частіше підходять до природних джерел і притоків, які, в основне водоймище приносять кисень. Як правило, плітка намагається триматися в струмі біля приток, балансуючи між насиченими киснем і теплом горизонтами. За їжею плотва вирушає до глибоких ділянок, де раніше розташовувалася донна рослинність.

Лов плітки взимкуОсновний корм плітки у вигляді невеликих безхребетних та ракоподібних накопичується саме на таких ділянках. Зазвичай плітка веде себе більш активно на річках, але зграї там тримаються одних і тих же ділянок, стаючи все менш розсіяними по водоймищі, що утруднює пошук плітки.

Риболовля плотви в січні в таких місцях буде більш продуктивним при бурінні кількох лунок на ділянках, де раніше росли водорості. Як правило, зіткнутися зі зграєю плітки вийде на верхніх межах бровок, у поливах та у русла. При лові в річках враховуйте, що плотва там тримається значно глибше і віддає перевагу більш теплим ділянкам, наприклад, джерелам.

Лов плотви в січні в основному ведеться на наживки тваринного походження. Як основна зимова наживка використовується мотиль, який відмінно зарекомендував себе для лову риби в холодній воді. Крім цього, лов плотви в січні можливий на черв’яка, а в період відлиги на опариша.

Як вибрати місце у січні

Збираючись на риболовлю в січні, при можливості краще з’ясувати у місцевих рибалок, де та яка риба ловилася. Зробити це можна в рибальському магазині, або у соціальних мережах. Оскільки вода не однаково багата киснем у різних місцях, то клювання буде нерівномірним. Та й крига може бути в місці лова небезпечна…

Безпека на кризіВід рибалки потрібні добрі знання з іхтіофауни та біології процесів, що відбуваються під льодом. Краще вибирати чисті ділянки, з мінімальним вмістом водоростей. Водорості, як відомо, крадуть кисень, що для риб не дуже добре.

Ловити рибу в січні під силу не лише досвідченим рибалкам, а й новачкам. Необхідно частіше виходити на кригу (безпечну!), і ловити над чистим дном. Види риб які в січні в пріорітеті я вам підказав. Справа тепер за вами.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply