Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/prosemen/fishing.in.ua/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 203
Підгодовування для плітки
Back
Плітка на Дніпрі

Підгодовування для плітки

У відповідь на питання, на що ловиться плітка, деякі рибалки можуть сказати: “на все!”. І вони мають рацію. Якщо, щоб догодити коту – так і є. А при настрої на півкілошницю і більше, розмова особлива. Тут потрібна не просто підгодовування. У хід йде фізика, механіка, гідравліка і ще дещо на стику наук. Ось, скажімо, при слабкому, ледь помітному русі води підгодівельні ядра цілком можуть бути пухкими. Тоді вони досить повільно розпадаються, створюючи каламут і спливаючі частинки кормової маси. А на швидкій воді кулі мають бути більш щільними. Потрібно, щоб підгодовування для плітки не віднесло її від точки лову. Є відмінності підгодовування і по сезонах.

  • Підгодовування для плітки у холодній воді

Для плітки з настанням холодів найбільш бажаними стають опариш і звичайний хробак. Це як для нас гарячий борщ – насичує швидко та надовго. Але треба пам’ятати – у кілограмі сухого підгодовування їх має бути не більше 100-150 грамів. Інакше клювання можна не дочекатися. І на ароматизатори натискати також не слід. Їх велика кількість здатна і відлякати. Хоча пахучі добавки неодмінно мають бути. Переваги у коріандру та кориці. Так само важливо, в розрахунку на велику плотву, включати в підгодовування не дрібні частинки круп – пшона, перловки, конопляне насіння, пропустити через блендер консервовані кукурудзяні зерна.

Помішуємо горох - підгодовування для плітки

  • Підгодовування для плітки у теплій воді

Коли розцвіли водорості, а талі струмки приносять у річку частинки ґрунту, час чистої води минув. У літньому мареві кружляють і падають у річку крилаті комахи. З такою конкуренцією не справляються багато насадок, і підгодовування стають обов’язковою умовою успіху. У літньому раціоні переважають м’які приманки – хліб, манна каша, маринована кукурудза. І щоб пахли вони корицею, ваніллю, анісом, карамеллю, будь-якими фруктами. Наприкінці запахів немає обмежень. А щоб змусити велику плотву накинутися на наживку, найкраще ловити її на личинку волохокрильця. Дрібна риба взагалі не підхоплює цю личинку. Хоча, як і все на риболовлі, уловисті насадки – справа випадку. Буває, що у великої плітки прокидається інтерес до мотиля, а буває, що вона ловиться на кукурузу та горох.

  • Спеціальні добавки

Головним спецзасобом залучення риби був і залишається колір підгодівельної маси. Готуючись до риболовлі на плітку, слід пам’ятати, що і в прозорій холодній, і в теплій каламутній воді, кулі підгодовування повинні бути темнішими за дно. Так вже влаштовані рефлекси у плітки, що на світле у неї реакції бувають зворотні. Не викликає відторгнення корм, присмачений чорноземом, різними барвниками (і навіть ґрунтами). Достатньо однієї чайної ложки, щоб барвник повністю просочив кілька кілограмів суміші. Її колір і запах змушує шукати ласі шматочки, і дуже до речі, якщо знайдеться опариш або мотиль. Це може надовго затримати плітку в підкормленій точці. А тут і гачок із делікатесом з’явиться. Отже бажаю вам опинитися в такому місці.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі під назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав у себе любов до риб та їх лову. У 5 років я вперше взяв у руки вудку. Досі за неї тримаюся...

Leave A Reply